Tak dziś wygląda grób Zofii Czerwińskiej. Mariusz Szczygieł pokazał symboliczny napis

Tak dziś wygląda grób Zofii Czerwińskiej. Mariusz Szczygieł pokazał symboliczny napis

Zofia Czerwińska zmarła w 2019 roku
Zofia Czerwińska zmarła w 2019 roku
Źródło zdjęć: © AKPA
22.03.2023 09:16, aktualizacja: 22.03.2023 10:01

Zmarła w 2019 roku Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Z okazji 90. rocznicy urodzin na jej grobie postawiono nowy pomnik, o którym opowiedział przyjaciel aktorki - Mariusz Szczygieł.

Pani Balcerkowa z serialu "Alternatywy 4" czy Zofia Nowosielska z "Czterdziestolatka" to tylko ułamek ról, za które Zofię Czerwieńską pokochali polscy widzowie. Charakterystyczna aktorka na stałe wpisała się w historię polskiego kina, teatru i telewizji.

19 marca 2023 roku obchodziłaby 90. urodziny. Z tej okazji, rodzina wraz z przyjacielem Czerwińskiej - reporterem Mariuszem Szczygłem, sprawiła zmarłej aktorce wyjątkowy prezent - nowy pomnik. O szczegółach tego wyjątkowego upamiętnienia opowiedział w mediach społecznościowych dziennikarz.

Tak dziś wygląda grób Zofii Czerwińskiej

Zofia Czerwińska spoczęła na cmentarzu komunalnym Północnym w Warszawie, gdzie odwiedził ją Mariusz Szczygieł. Na nagraniu pokazał też nowy pomnik, który już z daleka jest widoczny. - Muszę powiedzieć, że chyba byłaby zadowolona, bo bardzo lubiła być widoczna, a przede wszystkim słyszalna - mówi na nagraniu dziennikarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Mówiła różne swoje bon moty, żarty... I taki bon mot: "Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej" tutaj się właśnie znalazł. To takie zdanie o nienasyconej naturze człowieka - dodaje Szczygieł.

Na nagraniu widać też dokładnie nowy pomnik ze zdjęciem, które - jak mówi reporter - wisiało w jej domu nad łóżkiem.

Nietypowy napis na nagrobku

Szczygieł na nagraniu zwrócił też uwagę na pewien szczegół, który także znalazł się na nagrobku. Chodzi o tajemniczy napis upamiętniający ukochanego psa Zofii Czerwińskiej - Dżeka, który często towarzyszył aktorce na branżowych wydarzeniach.

- Wydaje mi się, że grób jest elegancki i skromny. Tutaj leżą i są wypisani też rodzice. Zosia powinna być zadowolona, zwłaszcza że symbolicznie został oznaczony Dżek, że leży tutaj z nią. A czy leży, czy nie leży, to już jest tajemnica Zosi - podsumował Mariusz Szczygieł.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także