Tak ukoisz swój żołądek po przejedzeniu
Zapewniamy, że poczujesz ogromną ulgę, kiedy wykorzystasz te sposoby. Są bezpieczne i szalenie skuteczne!
01.04.2018 | aktual.: 01.04.2018 13:10
Święta to okres, w którym zupełnie puszczają hamulce, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie czy dietę. Możesz miesiącami unikać cukru, tłuszczu, węglowodanów. Ale niech tylko nadejdą święta. No bo jak to? Białej kiełbaski nie zjesz? Pysznego domowego pasztetu? Pieczonego schabu? Żurku? Oczywiście wszystko obowiązkowo podane z majonezem i chrzanem. Po zakończeniu 40 – dniowego Wielkiego Postu naprawdę nie myślisz o dietach. A kiedy do tego wszystkiego na stole pojawi się wielkanocny mazurek, to już zupełnie tracisz rozum. Ostatecznie kończy się to przejedzeniem, czyli wzdętym brzuchem i nierzadko bardzo nieprzyjemnym uczuciem rozpierania żołądka. Jak sobie poradzić? Sposobów na złagodzenie skutków obżarstwa jest kilka. Oto one:
1. Nie myśl o tym
Naprawdę zbawiennie w takim stanie będzie nieużalanie się nad sobą. Pozytywne nastawienie to większość sukcesu! Pamiętaj, że nikt cię nie zmuszał do zjedzenia takich ilości. Trzeba to wziąć na klatę i przeżyć! Jak? O tym w punkcie drugim!
2. Poruszaj się!
Tak, wiem jak to brzmi. Ledwo podnosisz się z sofy, a tu jeszcze każą się ruszać. Otóż najlepszym rozwiązaniem na obżarstwo jest właśnie ruch. Włącz sobie zestaw ćwiczeń na YouTube, albo idź na spacer w szybkim tempie. Nie musisz robić pełnego treningu – wytrzymaj chociaż 15 minut. To tylko 15 minut, a gwarantuję, że poczujesz ogromną ulgę. Stanie się tak, ponieważ ruch pobudza naszą przemianę materii, co przekłada się ostatecznie na szybsze trawienie.
3. Wypij ciepłą wodę z sokiem z cytryny
Taki napój ukoi wątrobę, bo w cytrynie znajdują się flawonoidy, które pomagają w trawieniu. Jedna szklanka świetnie odkwasi organizm, który po spożyciu dużej ilości np. cukru jest mocno zakwaszony. Podobnie zadziała zaparzona mięta bądź napar z koperku.
4. Kiedy będziesz jadł następny posiłek, wybierz lekkie, ale pobudzające pracę jelit produkty
Ważny będzie odpowiedni bilans. Kefir, jogurt i twaróg zapewnią idealny poziom białka. Do tego dodaj witaminy w postaci warzyw i owoców, najlepiej bez skórki. Zrezygnuj z węglowodanów do czasu, kiedy nie poczujesz się lepiej.
Ważne! Zupełnie nie bierz pod uwagę porad osób, które po obżarstwie zalecają głodówkę. Rozregulowuje ona organizm i bardziej szkodzi niż pomaga.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl