Blisko ludziTe 3 typy matek wychowują morderców. Można się zdziwić

Te 3 typy matek wychowują morderców. Można się zdziwić

Te 3 typy matek wychowują morderców. Można się zdziwić
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Karolina Błaszkiewicz
04.09.2017 18:41, aktualizacja: 05.09.2017 14:13

Niektóre matki mają predyspozycje do wychowania dzieci na zabójców. Tak twierdzi profesor kryminologii dr Elizabeth Yardley. Jej zdaniem, istnieją trzy typy rodzicielek, które niemal na pewno sprawią, że ich dziecko dokona morderstwa.

– Uważam, że to matki prędzej doprowadzą do ostateczności ze względu na swoją naturalną rolę – przekonuje uczona z Uniwersytetu Birmingham w rozmowie z "Huffington Post". Tłumaczy, że matka jest bezinteresowną wychowawczynią i opiekunką. Dziecko oddaje się jej w opiekę, wiedząc, że będzie je chronić. Czy to przed innymi bliskimi czy też przed światem zewnętrznym. Są jednak od tego wyjątki.

Badaczka, która analizowała losy sławnych morderców, sądzi, że winę za ich czyny ponosiły matki. Konkretnie są trzy typy matek, które mogą negatywnie wpływać na rozwój emocjonalny swoich dzieci. Pierwszym jest tzw. "antymatka". Pochodzi z dysfunkcyjnej rodziny, była wykorzystywana, źle traktowana, często zaniedbana przez rodziców, a jej relacje z nimi najczęściej były toksyczne. Z oczywistych powodów powiela ich błędy, np. wiążąc się z kimś nieodpowiednim i zamyka się w sobie albo wręcz zachowuje się jak agresor, gdy w jej rodzinie ma miejsce przemoc.

Następnym, drugim typem rodzicielki popychającej dziecko w złą stronę, jest tzw. "Ubermatka". Matką czuła się niemal od zawsze, nawet nią jeszcze nie będąc.Trzeci typ matki, która może wychować dziecko na mordercę jest "matka pasywna". Żyje po to, by spełniać cudze oczekiwania. Kiedy dzieci przekraczają granice, nie reaguje i wierzy, że im przejdzie. Wychowani w jeden z trzech sposobów mordercy to m.in. Adam Lanza (zastrzelił dzieci w szkole Sandy Hook, matka brała go na strzelnicę) i Richard Kuklinski (matka dorastała w surowym, katolickim sierocińcu), którzy zapewnili sobie miejsce w podręcznikach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (71)
Zobacz także