Trwa ładowanie...

Teksas zabrania uczestnictwa w zawodach sportowych transpłciowym uczennicom. "Mają lepsze predyspozycje fizyczne od innych dziewczynek"

Gubernator Teksasu, Greg Abbott, podpisał ustawę, która zabrania zawodniczkom i zawodnikom transpłciowym gry w zespołach sportowych, które nie są zgodne się z płcią ich aktu urodzenia. Prawo ma wejść w życie 18 stycznia.

Teksas wprowadza kontrowersyjne prawo dotyczące osób transpłciowychTeksas wprowadza kontrowersyjne prawo dotyczące osób transpłciowychŹródło: Getty Images, fot: Montinique Monroe
d3hcbvi
d3hcbvi

Politycy, którzy forsowali kontrowersyjną ustawę uważają, że takie rozwiązanie gwarantuje równość wszystkich wobec zasad danego sportu. Ich zdaniem dziewczęta transpłciowe są naturalnie silniejsze i większe, co daje im większe szanse na sportowe sukcesy.

"Jesteśmy załamani"

Mieszkańcy Teksasu są podzieleni. Aktywiści związani z ruchami LGBTQ+ są gotowi protestować przeciwko dyskryminacji traspłciowej młodzieży. Ich zdaniem ustawa to nic innego, jak wyrachowana polityczna zagrywka mająca na celu zyskanie większego poparcia prawicowego elektoratu.

"Jesteśmy załamani. Politycy nie zwracają uwagi na to, jakie skutki mogą przynieść ich działania dla osób transpłciowych i LGBT" - powiedział Ricardo Martinez, dyrektor organizacji Equality Texas.

d3hcbvi

Zdruzgotani są także rodzice transpłciowych dzieci. - Czuję się po prostu pokonana. Jestem bardzo przygnębiona i nie wiem, jak powiedzieć o tym Sunny, ponieważ zawsze staraliśmy się chronić ją od zła tak bardzo, jak jest to możliwe - powiedziała Rebekah Bryant, mama tranpłciowej ośmiolatki.

Konserwatywny gubernator

Greg Abbot wywodzi się z partii republikańskiej i już nieraz udowodnił, że prawicowe wartości stawia na pierwszym miejscu. W ostatnich miesiącach media obiegła informacja o ponownym zaostrzeniu, i tak bardzo restrykcyjnego, lokalnego prawa aborcyjnego. Ustawa zakazuje przeprowadzania aborcji w sytuacji, gdy lekarz jest w stanie wykryć bicie serca u dziecka, co jest możliwe już w szóstym tygodniu ciąży. Kobiety często nie wiedzą wtedy jeszcze nawet, że są w ciąży.

Gubernator przywiązuje także dużą wagę do kwestii posiadania broni palnej, czy braku obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19.

d3hcbvi

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Kontrowersyjny projekt. Polityk PiS: warto nad nim popracować

d3hcbvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hcbvi