Trwa ładowanie...

Teraz i mężczyzna może doświadczyć ciąży

Nawet mężczyźni będą się mogli przekonać, jak to jest być w ciąży dzięki ubraniu, o którym informuje "New Scientist".

Ubranie zaprojektowane przez Takuyę Iwamoto i jej zespół z Japan Advanced Institute of Science and Technology symuluje wagę, temperaturę, oraz ruchy płodu i bicie jego serca.

Share
Teraz i mężczyzna może doświadczyć ciąży
Źródło: Thinkstockphotos
d2wz5cm

Nawet mężczyźni będą się mogli przekonać, jak to jest być w ciąży dzięki ubraniu, o którym informuje "New Scientist". Ubranie zaprojektowane przez Takuyę Iwamoto i jej zespół z Japan Advanced Institute of Science and Technology symuluje wagę, temperaturę, oraz ruchy płodu i bicie jego serca. Całe dziewięć miesięcy ciąży można odwzorować w ciągu dwóch minut. Można też nosić ubranie dłużej, by się przekonać, jak wpływa na codzienne życie.

Dziecko i wody płodowe symuluje zbiornik z czterema litrami ciepłej wody, kopiące nóżki zastępuje 45 małych baloników, które się rozprężają i zapadają. Bardziej skomplikowane jest odwzorowanie ruchów płodu - wymagało to zamontowania wielu wibrujących przetworników, dających w sumie doznania dotykowe.

Akcelerometr i sensory dotykowe pozwalają na interakcję. Gdy ubiór jest podłączony do komputera, oprogramowanie odtwarza trójwymiarowy model płodu, zmieniający się, aby naśladować różne stadia ciąży. Przy spokojnych ruchach płód na ekranie jest w dobrym nastroju, jeśli "matka" wykonuje gwałtowne ruchy, płód rusza się intensywniej.

(PAP/ma)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2wz5cm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wz5cm
d2wz5cm