Test na spostrzegawczość. Najlepszym zajmuje tylko kilka sekund

Iluzja optyczna jest testem na spostrzegawczość
Iluzja optyczna jest testem na spostrzegawczość
Źródło zdjęć: © YouTube

24.03.2023 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iluzje optyczne mają wielu fanów. Internauci chętnie testują na nich swoją spostrzegawczość. Nie inaczej jest w przypadku poniższej grafiki. Twórca ukrył na niej pewien element i rzucił wyzwanie odbiorcom.

Złudzenia optyczne są dla wielu osób ciekawą rozrywką. Pozwalają sprawdzić swoje umiejętności, spostrzegawczość, ale także wytężyć umysł i wykazać się intelektem. Taki test przygotował internautom autor pewnej grafiki. Stworzył iluzję, na której ukrył cytrynę. Trzeba się naprawdę pośpieszyć, żeby ją odnaleźć. Najlepsi namierzyli ukryty cel w zaledwie kilka sekund.

Ukryty element

Niektóre iluzje optyczne zdradzają prawdziwą naturę człowieka. Inne zaś pozwalają odbiorcom trenować spostrzegawczość. W drugiej grupie z pewnością można umieścić grafikę, którą udostępniano szeroko w mediach społecznościowych. Jej autor - JagranJosh - ozdobił ją jabłkami i gruszkami. Ukrył na niej jednak dodatkowy element.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na początku trudno dostrzec ukryty na obrazku szczegół. Po krótkiej analizie można zauważyć, że pomiędzy owocami znajduje się cytryna. Twórca iluzji zaznacza, że tekst na spostrzegawczość powinien zająć nie dłużej niż siedem sekund. Tym, którym nie uda się zmieścić w określonym czasie, zaleca częstsze treningi.

Gdzie ukryto cytrynę?

Nie każdy znajdzie ukryty element za pierwszym razem. Jak zaznacza JagranJosh, trening czyni mistrza. Autor podpowiada, aby w razie problemów dokładnie analizować owoce rząd po rzędzie. Wtedy łatwiej zauważyć wyróżniający się element. Skanowanie wzrokiem całej grafiki może na początku zdezorientować.

Jeśli nadal nie potraficie zlokalizować ukrytej na obrazku cytryny, zerknijcie na poniższe zdjęcie. Znajdziecie na nim zaznaczony kółkiem element.

Cytrynę ukryto pomiędzy innymi owocami
Cytrynę ukryto pomiędzy innymi owocami© YouTube

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także