Trwa ładowanie...

Janina Ochojska o kryzysie na granicy. "Czy my naprawdę nie możemy ich w Polsce przyjąć?"

Janina Ochojska od lat jest zaangażowana w sprawy społeczne i pomaga potrzebującym. Dramatyczna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wywołuje w niej duże emocje. Działaczka twierdzi, że przyjęcie migrantów miałoby pozytywny skutek dla polskiej gospodarki.

Share
Janina Ochojska tłumaczy, co powinna zrobić Polska ws. uchodźców Janina Ochojska tłumaczy, co powinna zrobić Polska ws. uchodźców Źródło: East News, fot: Artur Szczepanski/REPORTER
d13d5zo

Janina Ochojska ma na swoim koncie wiele ważnych zasług, m.in. jest założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej, która uratowała mnóstwo potrzebujących osób. Została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Kryzys migracyjny dogłębnie zatrważa Ochojską. Podczas rozmowy z Interią wyraziła swoje obawy. "Narracja straszenia uchodźcami i migrantami sprawia, że ludzie w Polsce obawiają się, że z powodu ich obecności zagrożone jest nasze bezpieczeństwo" - powiedziała.

Janina Ochojska zwraca uwagę na nieprzestrzeganie istniejących procedur. "Migranci powinni być przyjęci w ośrodkach dla uchodźców, gdzie rozpatrywane będą ich prośby i gdzie będą czekać na decyzje, a nie błąkać się po lasach i być wypychani za granicę" - podkreśliła.

d13d5zo

Pomoc w Polsce

Działaczka jest przekonana, że w grupach są matki z dziećmi, seniorzy, chory ludzie. Wypychanie ich na Białoruś jest zdaniem Ochojskiej nieludzkim traktowaniem.

"Gdyby każda parafia w Polsce, a jest ich 10 tys., przyjęła jedną rodzinę, to byłoby to ok. 50 tys. ludzi. Bo o jakim tłumie my mówimy? Nawet jeżeli do Polski chce się dostać 1500 osób, nawet jeśli 5 tysięcy, to czy my naprawdę nie możemy ich w Polsce przyjąć?" - głośno się zastanawia.

Janina Ochojska dzisiaj zasiada w Parlamencie Europejskim, twierdzi, że przyjęcie uchodźców mogłoby mieć pozytywny wpływ na polską gospodarkę. "Różne doświadczenia pokazują, że nawet jeśli 20 proc. z tych osób podejmuje pracę, to jest to pozytywne zjawisko dla gospodarki" - wylicza.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są Tutaj.

Serial „Squid game” zagrożeniem dla dzieci? Ekspert opowiada, jak rozmawiać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13d5zo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13d5zo
d13d5zo