Trwa ładowanie...
Megafon.pl
tom hanks
27-08-2014 22:01

Tom Hanks podąża za wskazówkami Dantego

W kwietniu 2015 roku ruszą prace na planie adaptacji kolejnej powieści Dana Browna, "Inferno".

Tom Hanks podąża za wskazówkami DantegoŹródło: ONS.pl
d3o1e50
d3o1e50

W kwietniu 2015 roku ruszą prace na planie adaptacji kolejnej powieści Dana Browna, "Inferno". Tom Hanks ponownie wcieli się w profesora Roberta Langdona. Za kamerą stanie Ron Howard, produkuje Brian Grazer, a nad scenariuszem czuwa David Koepp. Zdjęcia powstaną we Włoszech.
Robert Langdon, światowej sławy specjalista w dziedzinie symboli, budzi się w zupełnie obcym miejscu w szpitalnym łóżku.

Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu, ani skąd się wziął tajemniczy przedmiot, który znajduje w swojej marynarce. Nie ma jednak czasu na rozmyślania. Ledwie odzyskuje przytomność, już ktoś usiłuje go zabić. W pośpiechu opuszcza szpital w towarzystwie młodej lekarki. Ścigany przez wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując rozwikłać tajemniczą zagadkę. Podąża śladem wskazówek zawartych w słynnym poemacie Dantego.

Hanks wcielił się w specjalistę od symboli już wcześniej dwukrotnie - w filmach "Kod Da Vinci" i "Anioły i demony", które oparte były na powieściach Dana Browna.

Powieść "Inferno" ukazała się w maju 2014 roku. To czwarta z cyklu przygód Langdona. W planach była ekranizacja trzeciej odsłony cyklu, "Zaginiony symbol", projekt jednak zarzucono.

(Megafon.pl/ma)

d3o1e50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o1e50