Blisko ludzi"Tradycyjny model żony" w TVP. Karolina Korwin Piotrowska zabrała głos

"Tradycyjny model żony" w TVP. Karolina Korwin Piotrowska zabrała głos

Karolina Korwin-Piotrowska o materiale TVP
Karolina Korwin-Piotrowska o materiale TVP
Źródło zdjęć: © ONS
Dominika Czerniszewska

29.06.2020 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Gotuj, sprzątaj, bądź dobrą żoną" – taki komunikat pojawił się w powyborczy poniedziałek w programie śniadaniowym Telewizji Polskiej. Karolina Korwin Piotrowska pokazała, co sądzi na ten temat.

W programie "Pytanie na Śniadanie" został pokazany materiał "Czy kobieta, która zajmuje się domem, ma mniejsze ambicje niż kobieta, która spełnia się zawodowo?". Na kanapie nie zasiadły kobiety (które wypowiadały się już w TVP na ten temat), a mężczyźni: góral, aktor i ojciec dziesięciorga dzieci.

Gdy płeć męska odpowiadała na pytania, na paskach pojawiały się napisy: "Tradycyjny model żony – gotuje, sprząta i dba o dom", "Kobieta w domu czy w pracy? Jak to widzą mężczyźni?", "Zajmowanie się domem – oznaka mniejszych ambicji u kobiet?". Program miał przedstawiać męskie spojrzenie na trend "tradwife".

Co to jest "tradwife"?

Tradwife, czyli skrót od "traditional wife", zrzesza wokół siebie kobiety, które celebrują tradycyjny model żony. W lutym było na ten temat głośno za sprawą Aleny Pettitt, która pojawiła się w brytyjskim programie "This Morning".

I tutaj warto przypomnieć, że "tradycyjne żony" twierdzą, że równouprawnienie i emancypacja nie stoją po tej samej stronie, co kobiecość oraz spełnienie w małżeństwie i macierzyństwie.

Karolina Korwin Piotrowska również nie przeszła obojętnie obok materiału wyemitowanego na TVP 2. "A tymczasem w rządowej telewizji... Tradycyjny model żony – gotuje, sprząta, dba o dom" – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także