Trwa ładowanie...
d34fsyn

"Tradycyjny model żony" w TVP. Karolina Korwin Piotrowska zabrała głos

"Gotuj, sprzątaj, bądź dobrą żoną" – taki komunikat pojawił się w powyborczy poniedziałek w programie śniadaniowym Telewizji Polskiej. Karolina Korwin Piotrowska pokazała, co sądzi na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karolina Korwin-Piotrowska o materiale TVP
Karolina Korwin-Piotrowska o materiale TVP (ONS)
d34fsyn

W programie "Pytanie na Śniadanie" został pokazany materiał "Czy kobieta, która zajmuje się domem, ma mniejsze ambicje niż kobieta, która spełnia się zawodowo?". Na kanapie nie zasiadły kobiety (które wypowiadały się już w TVP na ten temat), a mężczyźni: góral, aktor i ojciec dziesięciorga dzieci.

Gdy płeć męska odpowiadała na pytania, na paskach pojawiały się napisy: "Tradycyjny model żony – gotuje, sprząta i dba o dom", "Kobieta w domu czy w pracy? Jak to widzą mężczyźni?", "Zajmowanie się domem – oznaka mniejszych ambicji u kobiet?". Program miał przedstawiać męskie spojrzenie na trend "tradwife".

d34fsyn

Co to jest "tradwife"?

Tradwife, czyli skrót od "traditional wife", zrzesza wokół siebie kobiety, które celebrują tradycyjny model żony. W lutym było na ten temat głośno za sprawą Aleny Pettitt, która pojawiła się w brytyjskim programie "This Morning".

I tutaj warto przypomnieć, że "tradycyjne żony" twierdzą, że równouprawnienie i emancypacja nie stoją po tej samej stronie, co kobiecość oraz spełnienie w małżeństwie i macierzyństwie.

Karolina Korwin Piotrowska również nie przeszła obojętnie obok materiału wyemitowanego na TVP 2. "A tymczasem w rządowej telewizji... Tradycyjny model żony – gotuje, sprząta, dba o dom" – napisała na swoim profilu na Instagramie.

d34fsyn

"Tonący brzytwy się chwyta". Bart Staszewski wyjaśnia, dlaczego PiS "straszy" wyborców "ideologią LGBT"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34fsyn

Podziel się opinią

Share

d34fsyn

d34fsyn