Blisko ludziRozgoryczony Włodzimierz Matuszak krytykuje decyzję Andrzeja Dudy. Kolejny mocny wpis aktora

Rozgoryczony Włodzimierz Matuszak krytykuje decyzję Andrzeja Dudy. Kolejny mocny wpis aktora

Rozgoryczony Włodzimierz Matuszak krytykuje decyzję Andrzeja Dudy. Kolejny mocny wpis aktora
Źródło zdjęć: © ONS
07.03.2020 14:55, aktualizacja: 07.03.2020 16:30

Włodzimierz Matuszak zyskał sympatię widzów dzięki roli proboszcza w serialu TVP "Plebania". Aktor jest też mocno zaangażowany politycznie i nie boi się głośno przedstawiać swoich poglądów. Teraz ostro skrytykował decyzję Andrzeja Dudy.

Prezydent Andrzej Duda, mimo głośnego sprzeciwu Polaków i opozycji, podpisał ustawę przyznającą Telewizji Polskiej dofinansowanie opiewające na prawie dwa miliardy złotych. Jego decyzję postanowił dosadnie skrytykować Włodzimierz Matuszak we wpisie na Facebooku, uderzając przy tym w TVP i wyprodukowany przez nią film o znanym piosenkarzu disco polo.

Włodzimierz Matuszak skrytykował podpisanie ustawy o dofinansowaniu TVP

"'Panie marszałku kochany. Muzyka łagodzi obyczaje'" – powiedział z mównicy sejmowej pewien poseł 4 lata temu. Marszałek w odwecie wykluczył pana posła z dalszych obrad parlamentu" – zaczął aktor.

"Prezes TVP opacznie zrozumiał sentencję posła i wprowadził na salony rządowej telewizji mistrza muzyki lekkiej i przyjemnej pana Zenka. A ponieważ nie samą telewizją człowiek żyje, postanowiono temat tej szczególnej atrakcji muzycznej uwiecznić na taśmie filmowej. Dlatego nie można się dziwić, że telewizja przewrotnie nazwana 'publiczną' potrzeby finansowe ma coraz większe. Tak więc lekką ręką pan Duda podpisuje 'czek' na 2 miliardy złotych dla TVP. Te dwa tysiące milionów (2000 000 000) pomogą w kampanii wyborczej panu Dudzie, a co za tym idzie, pomogą jedynej partii stojącej na straży praworządności i demokracji ze swym charyzmatycznym i niepodważalnym przywódcą. A służba zdrowia jakoś sobie poradzi" – dodał rozgoryczony.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy Matuszak komentuje kontrowersyjną ustawę. Ostatnio głośnym echem w mediach odbił się jego wpis o Joannie Lichockiej, która po przegłosowaniu ustawy o przekazaniu dofinansowania nie onkologii a właśnie Telewizji Polskiej z satysfakcją pokazała opozycji środkowy palec.

"W Niemczech za pokazanie środkowego palucha można stanąć przed sądem. W Polsce paluch Lichockiej stał się symbolem partii 'kryształowego prezesa'. Tylko naiwniacy mogli pomyśleć, że oto ta partia ludu zamiast na tubę propagandową przeznaczy 2 miliardy złotych na ratowanie życia POLAKÓW" – grzmiał wtedy Matuszak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (902)
Zobacz także