Trwa ładowanie...
ycipk-3d0lga

Trądzikowa mapa twarzy to mit! Poznaj najczęstszy powód problemów skórnych

Z pewnością słyszałaś o trądzikowej mapie twarzy. Według niej, lokalizacja zmian trądzikowych na twarzy oznacza problemy z danym organem wewnętrznym. Chińska teoria, którą od tysiącleci kierowały się kobiety na całym świecie, okazała się mitem. Najnowsze badania pokazują, że główny powód trądziku u dorosłych jest zupełnie inny!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trądzikowa mapa twarzy to mit! Poznaj najczęstszy powód problemów skórnych
(Fotolia)
ycipk-3d0lga

Ponad 40 proc. kobiet powyżej 25 roku życia zmaga się z trądzikiem. Wiele z nas próbowało niezliczonej ilości sposobów na pozbycie się krępujących zmian na skórze. Zmiana diety, kosmetyki z przeróżnymi składnikami czynnymi, tabletki antykoncepcyjne regulujące hormony... Czego nie robi się dla pięknej skóry. Okazuje się, że w większości przypadków głównym powodem powstawania trądziku u osób dorosłych jest stres.

W trakcie rozmowy z dermatologiem, dr Ewą Chlebus, dowiedzieliśmy się, że stresujący tryb życia oraz szybkie tempo mają ogromny wpływ na stan naszej skóry - Im więcej czynników stresogennych, tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpi u nas trądzik - powiedziała nam dermatolog. Problemy ze skórą w wieku dorosłym występują także u tych, którzy często podróżują lub przeprowadzają się, co wywołuje duży stres. Młodzi ludzie, którzy z mniejszych miast przeprowadzili się do nowego miejsca i narzucili sobie bardzo duże tempo, również mogą odczuwać problemy związane z trądzikiem. Najnowsze badania przeprowadzone przez dr Chlebus obalają fakt, że miejsce występowania trądziku na twarzy łączy się z problemami danego organu, a największy wpływ na niego mają nasze emocje.

ycipk-3d0lga

Okazało się także, że zła dieta nie ma tak dużego wpływu na cerę, jak poziom hormonów stresu w naszym organizmie. - Kobiety po 25 roku życia są świadome wpływu złego żywienia na stan naszej skóry, więc przywiązują dużą wagę do tego, co jedzą - powiedziała dr Chlebus. Dbanie o jakość spożywanych produktów stała się już normą. Mało kto przywiązuje wagę do stresu. Szczególnie, że bardzo często jesteśmy go nieświadomi.

Jeśli masz problemy z trądzikiem, zaobserwuj poziom swojego stresu i postarać się go zmniejszyć. W dzisiejszych czasach niemalże niemożliwe jest bycie w 100 proc. beztroskim, jednak można nauczyć się kontroli negatywnych emocji. Szybkie tempo życia i nasze ambicje nie pozwalają się zatrzymać ani na chwilę, jednak niekiedy trzeba nabrać do życia dystansu i zadbać o swoje samopoczucie. Gonitwa za perfekcją jest bezsensowna, szczególnie kiedy ma tak duży wpływ na naszą skórę.

Kiedy następnym razem ujrzysz w lustrze nieestetyczne zmiany na twarzy zastanów się, czy w ostatnim czasie byłaś narażona na stres. Być może okaże się, że najlepszym lekarstwem na trądzik okaże się spokój ducha. Relaks, odpoczynek, gorąca kąpiel z olejkami i większa ilość snu? Już nie możemy doczekać się takiej terapii przeciwtrądzikowej!

ycipk-3d0lga

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3d0lga

ycipk-3d0lga
ycipk-3d0lga