Trwa ładowanie...
d18irsa

Trądzikowa mapa twarzy to mit! Poznaj najczęstszy powód problemów skórnych

Z pewnością słyszałaś o trądzikowej mapie twarzy. Według niej, lokalizacja zmian trądzikowych na twarzy oznacza problemy z danym organem wewnętrznym. Chińska teoria, którą od tysiącleci kierowały się kobiety na całym świecie, okazała się mitem. Najnowsze badania pokazują, że główny powód trądziku u dorosłych jest zupełnie inny!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trądzikowa mapa twarzy to mit! Poznaj najczęstszy powód problemów skórnych
(Fotolia)
d18irsa

Ponad 40 proc. kobiet powyżej 25 roku życia zmaga się z trądzikiem. Wiele z nas próbowało niezliczonej ilości sposobów na pozbycie się krępujących zmian na skórze. Zmiana diety, kosmetyki z przeróżnymi składnikami czynnymi, tabletki antykoncepcyjne regulujące hormony... Czego nie robi się dla pięknej skóry. Okazuje się, że w większości przypadków głównym powodem powstawania trądziku u osób dorosłych jest stres.

W trakcie rozmowy z dermatologiem, dr Ewą Chlebus, dowiedzieliśmy się, że stresujący tryb życia oraz szybkie tempo mają ogromny wpływ na stan naszej skóry - Im więcej czynników stresogennych, tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpi u nas trądzik - powiedziała nam dermatolog. Problemy ze skórą w wieku dorosłym występują także u tych, którzy często podróżują lub przeprowadzają się, co wywołuje duży stres. Młodzi ludzie, którzy z mniejszych miast przeprowadzili się do nowego miejsca i narzucili sobie bardzo duże tempo, również mogą odczuwać problemy związane z trądzikiem. Najnowsze badania przeprowadzone przez dr Chlebus obalają fakt, że miejsce występowania trądziku na twarzy łączy się z problemami danego organu, a największy wpływ na niego mają nasze emocje.

Okazało się także, że zła dieta nie ma tak dużego wpływu na cerę, jak poziom hormonów stresu w naszym organizmie. - Kobiety po 25 roku życia są świadome wpływu złego żywienia na stan naszej skóry, więc przywiązują dużą wagę do tego, co jedzą - powiedziała dr Chlebus. Dbanie o jakość spożywanych produktów stała się już normą. Mało kto przywiązuje wagę do stresu. Szczególnie, że bardzo często jesteśmy go nieświadomi.

d18irsa

Jeśli masz problemy z trądzikiem, zaobserwuj poziom swojego stresu i postarać się go zmniejszyć. W dzisiejszych czasach niemalże niemożliwe jest bycie w 100 proc. beztroskim, jednak można nauczyć się kontroli negatywnych emocji. Szybkie tempo życia i nasze ambicje nie pozwalają się zatrzymać ani na chwilę, jednak niekiedy trzeba nabrać do życia dystansu i zadbać o swoje samopoczucie. Gonitwa za perfekcją jest bezsensowna, szczególnie kiedy ma tak duży wpływ na naszą skórę.

Kiedy następnym razem ujrzysz w lustrze nieestetyczne zmiany na twarzy zastanów się, czy w ostatnim czasie byłaś narażona na stres. Być może okaże się, że najlepszym lekarstwem na trądzik okaże się spokój ducha. Relaks, odpoczynek, gorąca kąpiel z olejkami i większa ilość snu? Już nie możemy doczekać się takiej terapii przeciwtrądzikowej!

d18irsa

Podziel się opinią

Share

d18irsa

d18irsa