GotowaniePrzepisyTruskawki – ile mają kcal? Oto kaloryczność i wartości odżywcze truskawek

Truskawki – ile mają kcal? Oto kaloryczność i wartości odżywcze truskawek

Truskawki – ile mają kcal? Oto kaloryczność i wartości odżywcze truskawek
Źródło zdjęć: © East News
30.05.2019 12:32, aktualizacja: 30.05.2019 13:40

Ile kcal mają truskawki? Z pewnością wiele osób na diecie zadaje sobie to pytanie. Okazuje się, że niewiele. Sprawia to, że owoce są świetną przekąską pomiędzy posiłkami.

Truskawki – kcal

Rozpoczął się sezon na truskawki. Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, czy ich jedzenie znacząco wpłynie na figurę. Okazuje się, że truskawki nie mają wcale tak dużo kalorii. Garść 100 gram owoców zawiera około 32 kcal. Aby to spalić, należy jeździć na rowerze tylko przez 2 minuty. Niska kaloryczność sprawia, że truskawki są świetną przekąską na deser.

Truskawki – witaminy

Truskawki zawierają dużo witamin i wartości odżywczych. Witaminy z grupy B (m.in. witamina B1 i B2) utrzymują naszą skórę w dobrej kondycji oraz zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Dodatkowo zawarty w truskawkach wapń i fosfor wzmacnia zęby, a żelazo chroni przed anemią.

Truskawki – cena

2019 roku jak na razie nie rozpieszcza nas cenami. W tym sezonie truskawki są wyjątkowo drogie. Możliwie, że w połowie czerwca owoce stanieją, jednak póki co, trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 12 zł za kilogram truskawek. Na ceny z pewnością wpłynęła kiepska pogoda, która nie sprzyjała zbiorom. Susza i późne przymrozki sprawiły, że owoców jest dużo mniej niż we wcześniejszych latach, i co najważniejsze, są one dużo droższe.

W Warszawie za kilogram owoców zapłacić trzeba od 8 do 10 zł. W 2016 roku cena truskawek wahała się między 3 do 7 zł za kilogram owoców.

Truskawki – gatunki

Należy pamiętać również, że polskie truskawki są jak na razie najdroższe. Jeżeli zależy nam na tańszych owocach, warto zastanowić się nad zakupem owoców pochodzących z Hiszpanii, Grecji i Węgier.

Ile kosztują truskawki w waszych miastach? Dajcie nam znać na dziejesie.wp.pl