Trwa ładowanie...
kierowca

Tutaj kobiety rządzą za kierownicą!

Od kwietnia w 270-tysięcznym mieście Vicente Lopez w Argentynie działa linia autobusowa obsługiwana tylko przez kobiety. Powód? Panie są bardziej ostrożne, prowadzą łagodnie, bez szarżowania. A na trasie nowej linii autobusowej są domy opieki dziennej dla osób starszych, szkoły podstawowe i szpital położniczy.

Share
Tutaj kobiety rządzą za kierownicą!
Źródło: AFP
d4amigv

Od kwietnia w 270-tysięcznym mieście Vicente Lopez w Argentynie działa linia autobusowa obsługiwana tylko przez kobiety. Powód? Panie są bardziej ostrożne, prowadzą łagodnie, bez szarżowania. A na trasie nowej linii autobusowej są domy opieki dziennej dla osób starszych, szkoły podstawowe i szpital położniczy. Dlatego ważne było, aby kierowcy jeździli odpowiedzialnie.

Pasażerami tej bezpłatnej linii najczęściej będą dzieci, osoby starsze i schorowane. Agresywna, szybka jazda to ostatnia atrakcja, jakiej potrzebują.
- Dzięki kobietom za kierownicą linia autobusowa stała się miejscem bardziej rodzinnym i przyjaznym – twierdzi jedna z 24 zatrudnionych pań, Rafaela Nuyl. Dodała także, że nie spotkała się jeszcze z negatywnymi uwagami na temat swoich umiejętności.
- Póki co nie usłyszałam jeszcze żadnych komentarzy w stylu macho – zapewnia.

Źródło: .telegraph.co.uk

(ma)

d4amigv

Podziel się opinią

Share
d4amigv
d4amigv