Ukryta funkcja "drucików" w staniku. Nigdy nie usuwaj

Ukryta funkcja "drucików" w staniku. Nigdy nie usuwaj

Biustonosz z fiszbinami może się bardzo przydać
Biustonosz z fiszbinami może się bardzo przydać
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
07.03.2024 13:12

Podtrzymują biust i nadają mu odpowiedni kształt. Co to są fiszbiny i czy znajdują się w każdym staniku? Komu tak naprawdę są potrzebne i po co? Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące wygodnej i praktycznej bielizny.

Fiszbiny to po prostu półokrągłe druty, które wszywa się w miseczki, aby nadać im odpowiedni kształt. Mogą być wykonane z metalu, jednak obecnie częściej spotyka się plastikowe. W przypadku obfitego biustu zapewniają podtrzymanie, mogą też go optycznie powiększyć i uwydatnić, jeśli jest mniejszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kwestia wygody. Czy fiszbiny są potrzebne?

Fiszbiny spełniają swoją rolę, choć wiele kobiet uważa je za niewygodne i wybiera miękkie lub sportowe staniki pozbawione tego dodatku. To oczywiście kwestia gustu, jednak warto zaznaczyć, że odpowiednio dobrany biustonosz – z fiszbinami czy bez – nie powinien powodować uczucia dyskomfortu.

Wbrew pozorom bardzo wiele kobiet nosi nieodpowiedni rozmiar stanika, a wówczas wbijające się druciki rzeczywiście mogą pogarszać sprawę. Fiszbin nie trzeba się obawiać, na pewno nie przebiją tkaniny i nie uszkodzą ciała, jeśli biustonosz nie jest za mały.

Wzmocnienie biustonoszy docenią panie obdarzone bujnym biustem, który z natury jest ciężki. Bez dobrego wsparcia może szkodzić zdrowiu, w znaczący sposób obciążając kręgosłup. Fiszbiny skutecznie niwelują ten efekt, odciążają kręgosłup oraz ramiona, mogą też pomagać w utrzymaniu właściwej postawy.

Z fiszbinami czy bez? Szeroki wybór modeli

Modele wzmocnione fiszbinami zdecydowanie przeważają na rynku. Cieszą się popularnością, ponieważ ładnie modelują biust oraz całą sylwetkę. Dzięki magii fiszbin nawet niewielki biust doskonale się prezentuje, jak również wydaje się większy.

Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdej kobiety ani na każdą okazję. Takie biustonosze nie nadają się do uprawiania sportu – na trening lepiej wybrać biustonosz sportowy, który podtrzymuje biust w zupełnie inny sposób, poprawiając komfort.

Kobiety cechujące się mniejszym biustem również nie muszą nosić fiszbin, jeśli nie czują się w nich komfortowo. Na co dzień mogą postawić na miękkie staniki lub takie, które oferują tylko delikatne wsparcie. Mimo wszystko warto mieć w szafie przynajmniej jeden stanik z fiszbinami na specjalne okazje. Przyda się np. do wieczorowej sukni, która wymaga innej ekspozycji biustu.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta