GwiazdyUrodą przebija Kate i Meghan. Rania z Jordanii jest prawdziwą ikoną

Urodą przebija Kate i Meghan. Rania z Jordanii jest prawdziwą ikoną

Królowa Rania z Jordanii
Królowa Rania z Jordanii
Źródło zdjęć: © Getty Images | Sean Gallup
Aleksandra Lewandowska
26.07.2021 12:15

Królowa Rania z Jordanii jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Wielu uważa, że swoją urodą przypomina supermodelkę z lat 90. Cindy Crawford. Ona zajmuje się jednak nie tylko dbaniem o wygląd zewnętrzny. Jest czynną aktywistką, walczącą o prawa kobiet w tzw. Państwie Islamskim.

Rania z Jordanii uchodzi za ikonę pod wieloma względami. Według specjalistów jest jedną z najlepiej ubranych członkiń rodzin królewskich. Pokazuje także, jak w przykładny sposób wykorzystywać swoje stanowisko do poruszania ważnych spraw. Od wielu lat angażuje się w walkę o prawa kobiet, w szczególności w tzw. Państwie Islamskim.

Rania z Jordanii - Królowa aktywistka

Królowa, aktywistka, feministka i ikona stylu. Rania z Jordanii zachwyca na każdym kroku. Cały świat dokładnie obserwuje jej stylizacje, w których w doskonały sposób oddaje zasady królewskiego ubioru. Nie odkrywa ramion, nie wybiera głębokich dekoltów, a jednak wciąż zachwyca. Zazwyczaj ma na sobie sukienki i spódnice za kolano, w odważnych kolorach i wzorach. Zawsze prezentuje się wyjątkowo i z klasą.

Rania często podkreśla w wywiadach, że jest kobietą muzułmańską i utożsamia się z tą kulturą. Jordania graniczy z Syrią, Irakiem, Arabią Saudyjską, Palestyną i Izraelem. Jest więc położna w samym centrum obszaru konfliktów religijnych i wojen domowych. Królowa nie jest na to obojętna. Walczy o prawa tamtejszych kobiet oraz uchodźców.

Kim jest Rania z Jordanii?

Rania Al Yassin urodziła się 31 sierpnia 1970 roku w Kuwejcie w rodzinie imigrantów z Palestyny. Studiowała biznes na amerykańskim uniwersytecie w Kairze. Potem pracowała w dziale marketingu w Citibanku. Po I wojnie w Zatoce Perskiej uciekła z rodzicami do Jordanii. W Ammanie, stolicy kraju, dostała następnie pracę w Apple.

W 1992 roku na przyjęciu poznała następcę jordańskiego tronu. Zaręczyli się dwa miesiące później, a pobrali zaraz potem. W lutym 1999 roku jej męża koronowano na króla Abdullaha II. Niedługo później ona otrzymała tytuł królowej. Mają czwórkę dzieci - dwie córki, Iman i Salmę, i dwóch synów, Al Husseina Bina Abdullaha II i Hasheema.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także