UrodaCiało i twarzKąpiel z herbaty dla stóp. Trik na lato, który zapewni piękny i zadbany wygląd

Kąpiel z herbaty dla stóp. Trik na lato, który zapewni piękny i zadbany wygląd

Kąpiel z herbaty dla stóp skutecznie odpręży i wspomoże odświeżenie skóry.
Kąpiel z herbaty dla stóp skutecznie odpręży i wspomoże odświeżenie skóry.
Źródło zdjęć: © 123RF
04.08.2020 10:34

Jeśli czujesz się zmęczona i zauważyłaś obrzęki na nogach, powinnaś wypróbować kąpieli z herbaty dla stóp. Latem, gdy wysokie temperatury dają się we znaki, stan naszych stóp niestety czasami pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej wybrać proste metody dla odświeżenia skóry, ale nie tylko. Kąpiel z herbaty dla stóp okazuje się także skutecznym patentem na odprężenie.

O herbacie można mówić naprawdę wiele w kontekstach prozdrowotnych. W końcu dzięki niej można ugasić pragnienie, odświeżyć oddech, ale także można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Kąpiel z herbaty dla stóp doskonale zmniejszy obrzęk przy kostkach. Zobacz, co jeszcze warto o tym wiedzieć.

Kąpiel z herbaty dla stóp – jakie zapewnia efekty?

Jeśli zdecydujesz się na kąpiel z herbaty dla stóp, możesz liczyć na wiele niezwykłych korzyści. Herbata posiada właściwości bakteriobójcze, a zawarta w niej tanina odpowiada za likwidację nieświeżego zapachu. Przygotuj kąpiel z czarnej herbaty z naprawdę mocnego wywaru, dzięki czemu stopy przestaną być ociężałe, co spowoduje niezwykłą ulgę. Maczając stopy w takim naparze, można uzyskać najlepszy sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu potu. Kąpiel z herbaty dla stóp powinno trwać minimum 20 minut dziennie. Po tygodniu można zmniejszyć częstotliwość domowego zabiegu.

Kąpiel z herbaty dla stóp – ważne wskazówki

Jak już wiesz, kąpiel z herbaty dla stóp może przynieść naprawdę wiele korzyści. Garbniki zawarte w herbacie uregulują wydzielanie potu, a przy okazji także przywrócą właściwe pH skóry. Jak przygotować tę kąpiel z herbaty dla stóp? Wystarczy, że 2 łyżki czarnej albo zielonej herbaty zalejesz wrzącą wodą i odstawisz na kwadrans. Następnie dobrze przecedź i dodaj napar do miski z ciepłą wodą i zanurz stopy. Jeśli nie posiadasz sypanej herbaty, do kąpieli stóp może być wykorzystana także ta w torebkach – wówczas zachowaj proporcje 2 torebki na 1 litr wody. Po kąpieli z herbaty dla stóp umyj je w wodzie z mydłem, aby nie doprowadzić do zabarwienia.

Kąpiel z herbaty dla stóp – inne zastosowanie

Przygotowana kąpiel z herbaty dla stóp może być także wykorzystana także na pocące się dłonie albo pachy. W końcu zabieg przyniesie dokładnie takie same efekty. Wykorzystuj ten popularny napój każdego dnia, aby zapewnić sobie zdrowie. Dlaczego? Herbata korzystnie wpływa na mózg i zmniejsza ryzyko udaru, pobudza, ale jednocześnie uspokaja. Regularne picie herbaty obniża ciśnienie oraz poziom złego cholesterolu. Jak widzisz, warto pić herbatę i skorzystać z kąpieli herbacianej dla stóp.