UrodaCiało i twarzNajlepsze sposoby na pozbycie się meszku z twarzy!

Najlepsze sposoby na pozbycie się meszku z twarzy!

Najlepsze sposoby na pozbycie się meszku z twarzy!
Patrycja Karpińska
05.09.2011 23:20, aktualizacja: 08.08.2014 13:06

Meszek, to nic innego, jak krótkie jasne włoski, które występują na twarzy, szyi i innych częściach ciała. Najczęściej jest ledwo zauważalny, jednak kobiety (z sobie tylko znanych powodów) postanawiają się go pozbyć. Usunięcie go na stałe nie jest taką prostą sprawą, możesz jednak zlikwidować go na jakiś czas. Poznaj różne sposoby usuwania meszku i dowiedz się, które z nich są bardziej, a które mniej skuteczne.

Efekt niegwarantowany! 

Innym zabiegiem, który może okazać się bezskutecznym jest elektroliza. To proces, podczas którego prąd elektryczny wysyłany poprzez urządzenie przypominające igłę niszczy mieszki włosowe. Dzięki tego rodzaju zabiegowi pozbędziesz się owłosienia na twarzy na stałe, jednak nie działa to na meszek. Włoski są zbyt małe i ciężko jest dostać się do każdego pojedynczego mieszka.

Niepowołane reakcje

Innym środkiem, dzięki któremu na pewno uda ci się pozbyć włosków jest wosk. Jednak, podobnie jak krem do depilacji, wosk może podrażniać skórę. Dodatkowo, jeżeli używasz kosmetyków do twarzy zawierających kwas glikolowy lub kwas salicylowy, depilacja woskiem może zaognić skórę. Stosowanie takich środków jest więc nie wskazane dla posiadaczek skóry wrażliwej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także