UrodaCiało i twarzOlejek arnikowy. Jak go stosować w pielęgnacji? Poznaj niezwykłe właściwości olejku

Olejek arnikowy. Jak go stosować w pielęgnacji? Poznaj niezwykłe właściwości olejku

Olejek arnikowy. Jak go stosować w pielęgnacji? Poznaj niezwykłe właściwości olejku
Źródło zdjęć: © Getty Images
15.05.2020 11:43, aktualizacja: 15.05.2020 14:41

Olejek arnikowy zapobiega powstawaniu pajączków oraz naczynek. Oprócz tego pomaga w leczeniu stanów zapalnych skóry, a także świetnie wpływa na pobudzenie kolagenu. Olej z arniki górskiej możesz także zastosować na włosy, dzięki czemu przestaną wypadać i staną się mocniejsze. Zobacz, jak najlepiej stosować olejek arnikowy.

Pamiętaj, że olejek arnikowy nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i w czasie laktacji. Nie jest wskazane również nakładanie tego olejku bezpośrednio na twarz. Ma dosyć mocno skoncentrowany skład, na który trzeba uważać poprzez umiejętne aplikowanie. Co jeszcze warto wiedzieć o olejku arnikowym?

Olejek arnikowy – w jaki sposób działa?

Najczęściej olejek arnikowy bywa polecany posiadaczkom cery tłustej, mieszanej, trądzikowej i naczynkowej. Wzmacnia naczynia krwionośne, dobrze radzi sobie z wypryskami i stanami zapalnymi, ale także stymuluje kolagen do działania.

Działanie olejku arnikowego na skórze:

  • leczy stany zapalne;
  • reguluje pracę sebum;
  • wzmacnia naczynia krwionośne;
  • łagodzi podrażnienia;
  • regeneruje, wygładza skórę;
  • rozjaśnia przebarwienia oraz wyrównuje koloryt;
  • zmniejsza opuchliznę.

Działanie oleju arnikowego na włosach:

  • wzmacnia cebulki;
  • zapobiega wypadaniu;
  • przyspiesza porost;
  • niweluje rozdwajanie końcówek.

Zobacz także: Domowe sposoby na nawilżenie twarzy i włosów latem

Olejek arnikowy – jak stosować na skórę?

Pamiętaj, aby nigdy nie stosować oleju arnikowego bezpośrednio na skórze. Najlepiej wymieszać kilka kropli z innym naturalnym olejem albo dodać do kremu czy innego kosmetyku do pielęgnacji. W czystej postaci olejek z arniki górskiej jest bardzo silny i może powodować skutki uboczne (np. w postaci wysypki). Nie stosuj go na uszkodzoną skórę, otwarte rany, podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Jeśli chcesz stworzyć z olejku środek na siniaki, zmieszaj go z olejem z pestek winogron lub migdałowym w proporcji 3:7.

Olejek arnikowy – jak stosować na włosy?

Podobnie jak w przypadku skóry, tak i na włosach olejek arnikowy może być użyty wyłącznie w rozcieńczeniu. Możesz nim olejować skalp, jeśli zmieszasz go z innym ulubionym produktem stosowanym przy tym domowym zabiegu. Stosuj go na końcówki włosów, a pożegnasz się z rozdwojonymi i uszkodzonymi pasmami. Olejek arnikowy nie nadaje się do codziennego stosowania i nie przytrzymuj oleju zbyt długo na głowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także