UrodaCiało i twarzSkutki uboczne botoksu. Zadziałaj i wykorzystaj je dla młodego wyglądu

Skutki uboczne botoksu. Zadziałaj i wykorzystaj je dla młodego wyglądu

Skutki uboczne botoksu. Zadziałaj i wykorzystaj je dla młodego wyglądu
Źródło zdjęć: © 123RF
30.01.2020 11:12, aktualizacja: 31.01.2020 14:47

Botoks jest najpopularniejszą substancją stosowaną w medycynie estetycznej. Zaaplikowany w odpowiednie miejsca prowadzi do zniwelowania skurczy mięśni twarzy, a to z kolei zapobiega powstawaniu niechcianych zmarszczek mimicznych. Stosowanie botoksu, podobnie jak inne tego typu zabiegi, wywołuje skutki uboczne.

Botoks wybiera coraz więcej kobiet, które pragną zachować młody wygląd na dłużej. Niestety niektóre z nich nie zdają sobie sprawy z możliwych skutków ubocznych.

Botoks i przemieszczenie pod skórą

Choć zabieg przeprowadzany jest przez wyspecjalizowanego lekarza, wstrzykiwany botoks może w niekontrolowany sposób przemieścić się do innego miejsca. To z kolei powoduje opadającą powiekę, opadający kącik ust, a nawet niesymetrycznie uniesione brwi. Pamiętaj, że dzieje się tak wtedy, gdy pacjentka nie przestrzega zaleceń po zabiegu. Przez 5-6 godzin po zabiegu botoksem nie wolno masować twarzy, pochylać się ani leżeć. Kontrolowanie mimiki może okazać się trudne, ale efekt jest tego wart.

Botoks i osłabienie mięśni

Jak możesz się domyślać, mięśnie w organizmie ulegają osłabieniu, gdy nie są regularnie używane. Podobnie dzieje się z mięśniami twarzy, które po botoksie zostają unieruchomione przez toksynę botulinową. Chcąc temu zapobiec, najlepiej robić regularne przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami botoksem.

Botoks i ograniczona mimika

Po rezygnacji z botoksu nie musisz przejmować się wyglądem – nie pojawią się nowe zmarszczki. Mięśnie twarzy będą powtarzać ruchy mimiczne, do których były przyzwyczajone podczas działania botoksu. Można uznać, że jest to pozytywny skutek uboczny dla gładkiej cery. Gdy wybierzesz się na kolejny zabieg, z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz potrzebowała zbyt dużej ilości preparatu.

Zobacz także: Agata Młynarska szczerze o botoksie

Botoks i siniaki na twarzy

Świeżo po zabiegu botoksem na twarzy mogą pojawić się siniaki, co jest jednym z najpopularniejszych skutków ubocznych. Zasinienia powstają w wyniku uszkodzenia naczynek krwionośnych w skórze. Na szczęście już kilka dni po zabiegu siniaki znikają i można w pełni cieszyć się efektem po botoksie. Siniaki pojawiają się szczególnie wtedy, gdy zabieg wykonywany jest w czasie miesiączki czy w przypadku niedoboru niektórych witamin.

Botoks i cieńsza skóra

Czasem, choć raczej sporadycznie, zdarzają się przypadki cieńszej skóry twarzy po botoksie. Dotyka to osób, które korzystają z zabiegu przez wiele lat bez dłuższych przerw. Najbardziej narażone są pacjentki decydujące się na pierwszy botoks zaraz po 20. roku życia. Chcąc tego uniknąć, warto poddawać się zabiegom wzmacniającym skórę, np. mezoterapii osoczem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także