UrodaFryzuryJak zapuścić grzywkę?

Jak zapuścić grzywkę?

Jak zapuścić grzywkę?
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pic112771636/stockphotoportraitofelegantladywithstylishshorthairstyle.html?src=_KtDVEgrBESZQJ6Q4X4CNg117)/Shutterstock
Patrycja Karpińska
31.07.2013 07:10, aktualizacja: 08.08.2014 13:08

Fryzury z grzywką są niezwykle kobiece, jednak mogą przysparzać posiadaczkom wielu problemów. Wymagają nieustannego prostowania, stylizowania i podcinania. Podczas gdy fryzjer stworzy modną grzywkę w ciągu kilku minut, jej zapuszczanie trwać może nawet kilka miesięcy. Jak ułatwić grzywce odrastanie?

Co zrobić z odrastającą grzywką?

Spraw, aby grzywka jak najmniej ci przeszkadzała. W tym celu zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie i nie przesuszaj włosów. Myj włosy specjalnym szamponem przeciw puszeniu i używaj odżywki z tej samej linii. Możesz także stosować specjalne serum lub balsam do włosów. Jeżeli używasz suszarki, nie susz fryzury do końca tylko pozostaw ją lekko wilgotną. Zanim weźmiesz do ręki prostownicę, nałóż na włosy preparat chroniący przed wysoką temperaturą.

Przy dłuższej grzywce świetnie sprawdza się przedziałek biegnący środkiem głowy. Rozdzieloną na pół grzywkę można ujarzmić za pomocą wsuwek lub pozwolić pojedynczym pasmom okalać twarz. Jeżeli grzywka jest jeszcze bardzo krótka, możesz ukryć ją odpowiednim nakryciem głowy. Kapelusze, czapki, apaszki i grube opaski na głowę nie tylko urozmaicą twoją stylizację, ale i pozwolą zapomnieć o irytującej grzywce.

Modne upięcia grzywki

Jeżeli nie chcesz, aby odrastająca grzywka wchodziła ci w oczy, zaczesz ją do tyłu i przypnij spinką. Gładką fryzurę możesz także stworzyć za pomocą opaski lub gumki do włosów. Niesforne kosmyki wygładzisz lakierem lub żelem do włosów. W celu uzyskania bardziej drapieżnego wyglądu lekko unieś grzywkę. Dokładnie rozczesz włosy i zwilż je wodą lub lakierem. Zaczesz kosmyki do tyłu i skręć ok. 3 razy ich końcówki. Delikatnie nastrosz „jeża” i umocuj końcówki grzywki spinką lub wsuwką. Jest to idealna fryzura na wieczorne wyjście z przyjaciółmi lub chłopakiem.

Jeszcze innym sposobem na pozbycie się coraz dłuższej grzywki jest upięcie jej na bok. Fryzura taka nada ci niezwykle kobiecy wygląd. Grzywkę możesz po prostu zaczesać za ucho i przymocować spinką lub, w przypadku krótszych włosów, wygładzić w kierunku boku głowy i spiąć końcówki wsuwką.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest wplecenie grzywki w francuski warkocz. Metoda ta idealnie sprawdzi się w przypadku dłuższych kosmyków. Zaplecenie krótkiej grzywki może się okazać nie lada wyzwaniem, chociaż nie jest niemożliwe. Na pewno uda ci się wymyślić kilka dodatkowych pomysłów na ciekawe upięcie grzywki. Eksperymentuj, a nawet nie zauważysz, kiedy włosy odrosną!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także