UrodaFryzuryLong bob - idealny dla każdej z nas!

Long bob - idealny dla każdej z nas!

Ewa Rosiecka
19.09.2020 18:11, aktualizacja: 19.09.2020 20:11

Long bob to fryzura, która święci w ostatnich latach triumfy. Nie bez powodu - to niezwykle twarzowe cięcie pasuje do każdego typu urody, niezależnie od koloru włosów, kształtu twarzy i sylwetki. Nadaje lekkości, dziewczęcości, wysmukla i podkreśla atuty. Jak wygląda long bob? Na czym polega sekret jego uniwersalności?

Long bob - historia

Fryzura na boba znana jest już od lat 20. XX wieku, a jej początki miały miejsce w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, kiedy kobiety wywalczyły prawo głosu. Chętnie obcinały swoje włosy na wysokości linii żuchwy, cieniując tył i robiąc grzywkę. Był to dla nich symbol równouprawnienia, niezależności i nowoczesności.

Moda na boba wróciła w latach 60., kiedy popularne stały się ostre, mocne cięcia. Wpisywały się w ówczesną popkulturę i modę. Później w latach 90. i późniejszych żywą reklamą tej fryzury były liczne gwiazdy i celebrytki, a wśród nich między innymi Victoria Bekham. Można powiedzieć, że w tamtym czasie to ona wypromowała tą fryzurę.

Współczesny lob (inna nazwa long boba) jest raczej wariacją boba, niż tym czym był on wcześniej. Obecnie cięcia są wyraźne, jednak nie symetryczne i gwałtowne. Włosy po tym ścięciu można już upiąć w wysoki kok, związać w kucyk czy ułożyć w inny dowolny sposób. Siła tej fryzury to kobiecość i uniwersalność.

JAK DOBRAĆ IDEALNĄ FRYZURĘ?

Long bob - dla kogo będzie najkorzystniejszy?

Taki pytanie w zasadzie mogłoby w ogóle nie padać, ponieważ fryzura long bob jest dosłownie dla każdego. Sprawdzi się zarówno dla pań z cienkimi włosami, które po takim cięciu zyskają trójwymiarowość, jak też z gęstymi.

Long bob występuje w różnych formach, a dobiera się ją indywidualnie, zgodnie z kształtem twarzy. Panie z okrągłą buzią powinny zdecydować się na boba klasycznego, z przedziałkiem na boku - takie cięcie optycznie wyszczupli policzki. Osoby z bardziej kwadratową szczęką korzystnie będą wyglądać w cięciu w stylu retro (czyli bardzo geometrycznym).

Long bob ombre

Włosy ścięte w stylu long boba świetnie wyglądają w koloryzacji ombre. Optycznie nadaje ona włosom objętości, jest poza tym jednym z najpopularniejszych sposobów na odświeżenie fryzury. Jeśli nie chcemy decydować się na dużą i wyrazistą zmianę, możemy zamiast ombre wybrać jego subtelniejszą wersję, czyli sombre.

Taką koloryzację można zrobić na każdym kolorze włosów, wystarczy dobrać odpowiedni odcień farby i gotowe!

Styliści mówią jednym głosem: cięcie long bob zostanie z nami jeszcze na długi czas. Jest twarzowe, odmładzające, wysmukla twarz i podkreśla kości policzkowe. Obecnie fryzura ta jest najmodniejsza wśród gwiazd Hollywood, jest też numerem jeden we wszelkich mediach społecznościowych.

Long bob - jak go układać?

Ułożenie włosów jest zależne od ich rodzaju, a także okazji, jednak decydując się na określone cięcie włosów chciałybyśmy, aby w ten sposób wyglądały każdego dnia. Jak je układać, aby taki efekt osiągnąć?

Aby uzyskać włosy w stylu retro, możemy je modelować na okrągłej szczotce, wywijając na zewnątrz końcówki. Fryzury bez grzywki możemy w ten sposób nosić z dowolnym przedziałkiem - na boku, lub na środku.

Popularny od jakiegoś czasu jest long bob zmierzwiony, w stylu morskich fal. Aby osiągnąć taki efekt, włosy powinniśmy suszyć na piance, gniotąc je w dłoniach. Jeśli nasze włosy nie chcą się skręcać w taki sposób, możemy je pokręcić za pomocą prostownicy i przeczesać palcami.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak odpowiednie cięcie, więc dobrze jest znaleźć dobrego fryzjera, który dobierze pod określony typ urody rodzaj long boba, dzięki któremu będziemy się cieszyć udaną fryzurą przez bardzo długo.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także