Makijaż wieczorowy
Makijaż wieczorowy powinien być dopasowany do stroju i typu urody kobiety. Do lamusa odchodzi natomiast przekonanie, że kolor na powiekach musi być identyczny z kolorem lakieru do paznokci lub sukienki.
28.07.2015 | aktual.: 27.10.2017 12:14
Makijaż wieczorowy powinien być dopasowany do stroju i typu urody kobiety. Do lamusa odchodzi natomiast przekonanie, że kolor na powiekach musi być identyczny z kolorem lakieru do paznokci lub sukienki. Owszem, najlepiej będzie prezentowała się kompozycja w tej samej tonacji, a więc do beżowej sukienki będzie pasował makijaż w odcieniach jasnego brązu itp. Do czarnego stroju najlepiej prezentuje się klasyczne smoky eyes z ustami pozostawionymi w jasnym odcieniu. Do jasnej sukienki lepsze będą cienie rozświetlające w jasnych kolorach i miękka kreska w zewnętrznym kąciku oka.
Przed większym wyjściem warto wybrać się do kosmetyczki. Wieczorowy, mocny makijaż wymaga bowiem idealnej cery. Zanim zabierzesz się do wykonywania makijażu wieczorowego, dokładnie zmyj makijaż dzienny. Warto też umyć twarz żelem lub pianką, szczególnie jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej lub trądzikowej. Pod makijaż zawsze nakładamy krem do twarzy. W przypadku cery suchej i cery normalnej nawilżający, w przypadku tłustej i mieszanej - matujący.
Baza pod makijaż
Popularne marki kosmetyków wprowadziły na rynek produkty uznawane dotychczas za profesjonalne i trudno dostępne. Tak więc Polki od jakiegoś czasu poznają cudowne właściwości bazy pod podkład. Kosmetyk ten szczególnie przydaje się w przypadku cery tłustej, która ma tendencję do błyszczenia się. Baza nie tylko matuje, ale również wygładza i utrwala makijaż na wiele godzin. Nakładaj ją bezpośrednio pod podkład.
Właściwy makijaż zacznij od zamaskowania niedoskonałości skóry korektorem. Krostki i pęknięte naczynka pokryj korektorem w sztyfcie, a cienie pod oczami i większe przebarwienia kosmetykiem w płynie. Następnie przystępujemy do nałożenia podkładu, koniecznie idealnie dopasowanego do odcienia naszej skóry. Możesz od razu użyć podkładu rozświetlającego lub pudrem rozświetlającym musnąć jedynie przestrzeń pod łukami brwiowymi, środek czoła, nos, brodę i szczyty kości policzkowych. Jeśli twoja twarz wymaga modelowania, użyj do tego celu o ton ciemniejszego podkładu lub pudru. Bronzer nie będzie odpowiedni, chyba że masz zamiar wykonać opalizujący makijaż oczu i zrezygnujesz z różu do policzków. Całość omiatamy delikatnie pudrem transparentnym, tak aby nie tworzyć efektu maski, a jedynie utrwalić makijaż. Nadmiar kosmetyku strzep na nadgarstek drugiej ręki.
Jak malować oczy?
Skoro mamy już bazę dla naszego makijażu, pora przystąpić do podkreślania oczu. Jeśli boisz się eksperymentować z kolorami, a chcesz podążać za trendami, proponuję klasyczny makijaż wieczorowy, którego głównymi akcentami będą kreska na górnej powiece i czerwone usta. Przed rozpoczęciem makijażu oczu warto dodatkowo zastosować bazę pod cienie. Jako baza może też posłużyć korektor w płynie. Na ruchomą część górnej powieki nakładamy cień bazowy, najlepiej w odcieniu beżowym lub bladoróżowym. Następnie eyelinerem w tuszu lub pisaku wykonujemy kreskę na górnej powiece. Jeśli masz duże oczy, kreska może być gruba, jeśli małe, lepsza będzie cienka. Kreska powinna być wyciągnięta w kierunku skroni. Jeśli masz długie rzęsy, pomaluj tylko górne, żeby nie robić konkurencji dla kreski na górnej powiece, a jeśli krótkie, przyklej sztuczne rzęsy, ale takie, które będą wyglądać naturalnie. Jako makijaż wieczorowy świetnie sprawdzi się smoky eyes, ale nie w kolorze szarości i czerni, ale np. granatu, fioletu czy zieleni.
Do podkreślenia kości policzkowych możesz użyć różu, jeśli makijaż oka jest klasyczny lub w delikatnych kolorach, albo bronzera do przydymionych oczu. Jeśli planujesz mocny makijaż oka, zrezygnuj z ciemnej szminki. Postaw na beżową lub naturalną. Do makijażu z kreską na oku najlepiej pasuje czerwona lub intensywnie różowa pomadka.[block position="inside"]132[/block]