UrodaTatuażeDamski tatuaż na nadgarstku. Jakie wzory najlepiej pasują?

Damski tatuaż na nadgarstku. Jakie wzory najlepiej pasują?

Tatuaż na nadgarstku jest najczęściej wybierany przez kobiety
Tatuaż na nadgarstku jest najczęściej wybierany przez kobiety
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
30.07.2019 10:42, aktualizacja: 30.07.2019 12:42

Tatuaże od dłuższego czasu są powszechnym sposobem na upiększanie ciała. Niegdyś związane wyłącznie z subkulturami, obecnie bardzo popularne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Tatuaż na nadgarstku to wyjątkowo uroczy i dosyć specyficzny trwały malunek, który szczególne upodobały sobie panie. Ze względu na miejsce, wzory nie są duże, ale niezwykle efektowne. Zobacz na co zwrócić uwagę przy tatuażu na nadgarstku.

Tatuaż na nadgarstku określany jest mianem najbardziej kobiecego, ponieważ świetnie podkreśla damską naturę wybranego rysunku. Gdy wybierzesz odpowiedniego tatuażystę, ten dopasuje tatuaż na nadgarstku idealnie dla Ciebie. Pamiętaj, że nie tylko wzór, ale przede wszystkim technika wykonania ma niebagatelny wpływ na jakość tatuażu.

Tatuaż na nadgarstku – specyfika miejsca

Najczęstszym pytaniem pojawiającym się w kwestii tatuażu na nadgarstku dotyczy bólu podczas zabiegu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ból to kwestia indywidualna. Skóra na nadgarstku jest wyjątkowo cienka, dlatego warto pamiętać, że podczas zabiegu możesz odczuwać silny dyskomfort. Warto nadmienić, że tatuaż na nadgarstku goi się znacznie dłużej od innych podobnych malunków, ponieważ sam proces gojenia może trwać nawet dwa tygodnie.

Tatuaż na nadgarstku – dla kogo?

Zanim będziesz całkowicie pewna co do tatuażu na nadgarstku, dobrze się zastanów czy rzeczywiście ten trwały malunek jest naprawdę dla Ciebie. Nadgarstek to jedno z najbardziej odkrytych miejsc na ciele, praktycznie stale wyeksponowanych. Na tatuaż na nadgarstku powinny w związku z tym zdecydować się kobiety, które są całkowicie przekonane o słuszności wyboru takiego miejsca. Ze względu na to, że tatuaż na nadgarstku jest cały czas widoczny, pasuje do kobiet bardzo odważnych, które w ogóle nie boją się ognia możliwej krytyki. Choć wszelkie tatuaże od dawna są uznawane za małe dzieła sztuki, to wciąż dla wielu osób pozostają tematem tabu lub całkowicie je negują.

Tatuaż na nadgarstku – wzory

Zazwyczaj kobiety decydujące się na tatuaż na nadgarstku wybierają mały napis wykonany ulubioną czcionką. Może być to sentencja szczególnie bliska posiadaczce tatuażu, jak również drobne rysunki lub wzory mieszczące się na małej powierzchni. Gwiazdki, serduszka, kwiaty albo zwierzęta – to najczęściej spotykane motywy wykonywane na nadgarstku. Coraz częściej kobiety decydują się na tatuaż na nadgarstku wykonany techniką nazywaną dotwork. Najprościej ujmując, tatuażysta wykonuje wybrany wzór za pomocą małych kropek, które następnie się łączą. Dzięki temu tatuaż na nadgarstku może przedstawiać nawet małe scenki – przyjmują one kształty figur geometrycznych z wyraźnymi liniami stanowiącymi obramowanie.

Tatuaż na nadgarstku – moda i cena

Tatuaż na nadgarstku został rozpowszechniony przez wiele znanych i lubianych celebrytek. Gwiazdy sięgają po wzory minimalistyczne w tym drobne napisy, inicjały czy wizerunki ulubionych postaci z popkultury. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej kobiet podąża śladem swoich idolek i także decydują się na tatuaż na nadgarstku. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że niezależnie od wybranego wzoru zostanie on z Tobą na całe życie – dlatego dobrze przemyśl pomysł z tatuażem na nadgarstku. Jeśli chodzi o cenę, głównie jest uzależniona od stopnia skomplikowania oraz od cennika salony tatuażu. Koszt tatuażu na nadgarstku może wynosić od 100 do 300 złotych.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także