UrodaTatuażeImponujące tatuaże 3d – nowoczesne, intrygujące i realistyczne wzory. Niezwykła sztuka tatuowania na wysokim poziomie

Imponujące tatuaże 3d – nowoczesne, intrygujące i realistyczne wzory. Niezwykła sztuka tatuowania na wysokim poziomie

Tatuaż 3d przyciąga wzrok nadzwyczajnym efektem.
Tatuaż 3d przyciąga wzrok nadzwyczajnym efektem.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
22.08.2019 10:29, aktualizacja: 22.08.2019 12:29

W ciągu ostatnich lat tatuaże stały się prawdziwymi arcydziełami. Technik tatuowania jest bardzo wiele, a najbardziej utalentowani w swoim fachu, potrafią wyczarować na skórze piękne malunki, takie jak tatuaże 3d. W przeciwieństwie do innych tego typu trwałych rysunków, tatuaże 3d charakteryzują się nieprawdopodobnym realizmem.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety coraz częściej decydują się na tatuaże 3d, ze względu na ich niepowtarzalny wygląd. Niezależnie od wybranego wzoru wyglądają one nadzwyczajnie, a dzięki trójwymiarowości przyciągają uwagę wielu osób. Jeśli szukasz odpowiedniego tatuażu dla siebie, pomyśl o tatuażach 3d – pomogą wyrazić twój charakter.

Tatuaż 3d – najważniejsze informacje

Większość tatuaży wykonywanych jest za pomocą techniki 2d, czyli są płaskimi obrazami, nie wykazującymi dodatkowej głębi. Z kolei tatuaże 3d (trójwymiarowe) odnoszą się do takich rysunków, które posiadają trzeci wymiar. Przy pomocy odpowiednio użytej techniki, tatuaże 3d sprawią iluzję bycia ponad skórą albo w środku ciała. Przy prostych animacjach rysunki pokazywane szybko i w określonej kolejności, tworzą ruszające się żywe postaci. Malunki czy tatuaże dwuwymiarowe posiadają wyłącznie wysokość i szerokość, a tatuaże 3d oprócz wspomnianych wartości, mają jeszcze jeden wymiar – głębię.

Tatuaż 3d – czym jest dodatkowa głębia?

Przy opisie związanym z tatuażem 3d nie sposób pominąć najważniejszej kwestii dotyczącej jego wyjątkowości. Trzeci wymiar oznacza jednocześnie głębię, która najlepiej prezentuje się z pewnego dystansu – podczas oglądania tatuażu 3d z pewnej odległości okazuje się on bardziej zaokrąglony. Trójwymiarowa sztuka tatuowania polega na użyciu światła i cienia, aby uzyskać realny efekt. Cieniowanie dodaje głębi oraz "poczucia odległości" od danego wzoru. Tak naprawdę dopiero od kilkunastu lat artyści wprowadzili cieniowanie do tworzenia tatuaży 3d.

Tatuaż 3d – inne znaczenie?

Czasami wiele osób zastanawia się czy znaczenie tatuażu 3d jest inne od klasycznego dwuwymiarowego rysunku. Niezależnie od wybranej techniki, znaczenie wybranego wzoru zależy wyłącznie od posiadacza takiego tatuażu. Jedyną faktyczną różnicą w symbolice można uznać fakt, że dodatkowa trójwymiarowość nadaje więcej realności tatuażowi 3d. W tym przypadku można mówić o przeciwstawieniu się tradycyjnemu efektowi tuszu na skórze przy zwyczajnych tatuażach, a zamiast tego tatuaż 3d przywołuje iluzję bycia częścią ludzkiego ciała.

Tatuaż 3d – najciekawsze wzory

Dzięki tatuażowi 3d artysta może stworzyć wiele iluzji optycznych. Tatuażysta używa takiej techniki, chociażby przy portretach. Wysokiej klasy fachowiec jest w stanie wytatuować ludzkie twarze, które w niczym nie różnią się od tych uwiecznionych na zdjęciach. Tym samym można mówić o tatuażu 3d jak o fotorealistycznym złudzeniu optycznym. Idealnie pasują także wizerunki zwierząt, postaci z książek czy filmów, a także tatuaże utrzymane w stylu biomechaniki. Uwypuklenie konkretnych elementów i zakrycie innych to świetny sposób na wydobycie z tatuażu 3d jeszcze większego znaczenia. Fantastycznie wyglądają rysunki przedstawiające robotyczne części, które sprawiają wrażenie "wystających" z ciała. Trójwymiarowy tatuaż można wykonać praktycznie na każdej części ciała, wszystko zależy od naszych preferencji.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także