UrodaTatuażeMałe tatuaże. Ciekawe i dyskretne wzory dla dziewczyn

Małe tatuaże. Ciekawe i dyskretne wzory dla dziewczyn

Małe tatuaże często mają znaczenie symboliczne
Małe tatuaże często mają znaczenie symboliczne

18.07.2019 07:55, aktual.: 18.07.2019 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małe tatuaże stały się modowym hitem. To intrygujące ozdoby i nośniki znaczeń, które potrafią zastąpić biżuterię. Wyglądają bardzo kobieco, a przy tym celnie wyrażają osobowość. Na jakie wzory warto postawić? Oto kilka inspirujących propozycji.

Pomysły na małe tatuaże

Wzory małych tatuaży zaskakują różnorodnością i pomysłowością. Tym, co w szczególności nadaje im wyrazu, jest oryginalność, której nie sposób znaleźć, podążając utartymi szlakami. Moda sprawia, że niektóre motywy powtarzają się we wzornikach. Są to np. pióra, łapacze znów, jaskółki, serca, czterolistne koniczyny i kwiaty, a przede wszystkim klasyczne róże. Każdy z nich można jednak wykorzystać w zupełnie nieszablonowy sposób – wystarczy znaleźć kreatywnego tatuatora, który przygotuje projekt na indywidualne zamówienie.

Małe tatuaże z różami wyglądają bardzo kobieco
Małe tatuaże z różami wyglądają bardzo kobieco

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się uniwersalne symbole – należy wśród nich wymienić znak odwróconej ósemki, czyli nieskończoności, a także pochodzący z filozofii chińskiej jin i yang. W małych tatuażach wykorzystywane są też przedstawienia znaków zodiaku. Ponadto źródłem inspiracji bywają mitologie i wierzenia ludowe. Rośnie zainteresowanie talizmanami wikingów, Celtów oraz Słowian. Wciąż wybierane są również tatuaże-napisy z krótkim mottem, deklaracją, inspirującym cytatem, ważną datą, imieniem bliskiej osoby.

Małe tatuaże z motywami geometrycznymi i orientalnymi często pojawiają się we wzornikach
Małe tatuaże z motywami geometrycznymi i orientalnymi często pojawiają się we wzornikach

Małe tatuaże dla par

W ostatnich latach furorę robią małe tatuaże dla par. Zaczynają już być alternatywą dla pierścionków zaręczynowych i obrączek. Partnerzy decydują się na ozdobienie ciała takimi samymi motywami lub wytatuowanie dwóch uzupełniających się symboli, jak np. pasujących do siebie puzzli bądź karcianych znaków króla i damy o tym samym kolorze. W pomysłach na tatuaże dla par nie brakuje oryginalności. Zdarza się nawet utrwalanie na skórze prawdziwych zapisów EKG serca.

Małe tatuaże dla par mogą być pamiątką z dnia ślubu
Małe tatuaże dla par mogą być pamiątką z dnia ślubu

Gdzie zrobić mały tatuaż?

Małe tatuaże wyglądają dobrze w zasadzie w każdym miejscu na ciele. Najchętniej jednak umieszczane są na dłoniach, obojczykach, łopatkach, żebrach i biodrach, czyli na naturalnych wypukłościach ciała. Trafiają również na kark i szyję (w okolice uszu), nadgarstki, łydki a także kostki. Tam mogą pozostawać widoczne niemal przez cały czas. Zdaniem małych tatuaży jest nie tylko przekazywanie znaczeń, ale i podkreślanie zmysłowości. Dlatego też idealnie sprawdzają się pod biustem i po wewnętrznej stronie uda.

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na mały tatuaż jest kark
Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na mały tatuaż jest kark

Wykonanie małego tatuażu nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Ból odczuwany w tym czasie jest do zniesienia niezależnie od tego, które miejsce zostanie wybrane jako cel dla tatuażysty. Osoby o słabej odporności na ból powinny jednak dobrze zastanowić się, zanim podejmą decyzję o tatuowaniu wzoru na obojczyku czy żebrach. Najmniej bolesne miejsca to udo, łydka i łopatka.

Małe tatuaże mają najczęściej 3x3 lub 5x5 cm
Małe tatuaże mają najczęściej 3x3 lub 5x5 cm

Ile kosztują małe tatuaże?

Bardzo małe tatuaże, które mierzą nie więcej niż 3x3 cm, w profesjonalnym salonie można zafundować sobie za około 100–150 zł. Większe (5x5 cm) to już koszt rzędu 200–300 zł. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna cena zależy zawsze od stopnia skomplikowania projektu. Przenoszenie na skórę precyzyjnych szkiców jest pracochłonne i czasochłonne, dlatego kosztuje więcej niż wykonanie prostego tatuażu-napisu czy odtworzenie popularnego symbolu w rozmiarze mini. Ponadto cena małego tatuażu jest wprost proporcjonalna do doświadczenia, umiejętności i prestiżu tatuażysty.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.