UrodaTatuażeMinimalistyczne tatuaże, czyli drobne i intrygujące wzory dla każdej kobiety

Minimalistyczne tatuaże, czyli drobne i intrygujące wzory dla każdej kobiety

Minimalistyczne tatuaże przypadną do gustu wielu kobietom.
Minimalistyczne tatuaże przypadną do gustu wielu kobietom.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
28.08.2019 11:24, aktualizacja: 28.08.2019 13:24

Tatuaże od dłuższego czasu pełnią funkcję trwałej ozdoby, która nie szokuje jak przed laty. Często się zdarza, że kobiety decydują się na minimalistyczne tatuaże, umieszczone zazwyczaj w zakrytym miejscu. W ten sposób malunki stają się intymną dekoracją szczególnie ważną dla właścicielki. Malutkie tatuaże nawiązują do pasji lub do pewnych sekretów oraz osobowości. Jakie wzory i kształty pasują do minimalistycznych tatuaży? Odpowiedź znajdziesz niżej.

Tatuowanie obecnie uznawane jest za jedną z prawdziwych sztuk. Rozpowszechnienie tatuaży urosło do takiej rangi, że obecnie trudno znaleźć osobę bez takiego zdobienia. Największą popularnością, szczególnie wśród kobiet, cieszą minimalistyczne tatuaże. Drobny zarys małych przedmiotów to niebanalny pomysł na efektowny oraz trwały malunek na ciele. Zobacz, jakie wzory dominują wśród minimalistycznych tatuaży.

Minimalistyczne tatuaże – motyw serca

Uroczym i romantycznym motywem jest oczywiście serce. Minimalistyczny tatuaż w kształcie tego symbolu może być zarówno kolorowy, jak również czarno-biały, ale prawdziwym hitem jest wyłącznie obrys serca. Możesz go umieścić na nadgarstku czy za uchem, lecz równie pięknie będzie się prezentował na palcu serdecznym. Taki minimalistyczny tatuaż na palcu uzupełniony o inne elementy, np. kokardkę lub literkę, oznacza pamięć o ukochanej osobie.

Minimalistyczne tatuaże – gwiazda

Równie popularnym wzorem stosowanym przy minimalistycznych tatuażach jest gwiazda. Zdobi chociażby kark, tylną część ucha albo dłoń. Według symboliki, gwiazda oznacza wskazówkę, pomoc, a nawet podpowiedź czy wsparcie. To światło w ciemności wskazujące na tzw. "boską iskrę". Oczywiście, całkowita interpretacja znaczenia takiego minimalistycznego tatuażu uzależniona jest od liczby ramion gwiazdy.

Minimalistyczne tatuaże – księżyc i słońce

Księżycowe minimalistyczne tatuaże zazwyczaj pojawiają się na dłoniach, palcach i szyi. Pięknie prezentuje się wersja przedstawiająca wszystkie fazy księżyca. Z kolei słoneczne tatuaże chętnie są wykonywane również na kostkach lub obojczykach. Minimalistyczne tatuaże o kształtach księżyca i słońca można ze sobą swobodnie łączyć – dzięki temu można je odczytywać jako symbol spełnienia oraz osiągnięcia szczęścia.

Minimalistyczne tatuaże – figury geometryczne

Interesującymi formami minimalistycznych tatuaży są te o kształtach figur geometrycznych. Trójkąt, kwadrat, koło, prostokąt, etc., to przykładowe propozycje wzorów, które cieszą się uznaniem wśród fanów tatuaży. Wystarczy zarys, aby stworzyć ciekawą kompozycję trwałego malunku na skórze. Minimalistyczne tatuaże o takich formach idealnie sprawdzą się połączone ze sobą i umieszczone np. na przedramieniu. Wszystko zależy od twojej wyobraźni – sama zdecyduj, w jaki sposób tatuaże urozmaicić.

Minimalistyczne tatuaże – słowo

Krótkie hasła to bardzo intrygujący pomysł na minimalistyczne tatuaże. Słowo powinno mieć związek z jakimś konkretnym skojarzeniem, daną osobą, hobby czy wspomnieniem. Odpowiednio dopasowana czcionka potrafi podwoić znaczenie minimalistycznych tatuaży. Jednocześnie pamiętaj o tym, że powinny być czytelne i bezbłędnie zapisane. W takim przypadku wewnętrzna strona palców oraz tylna część ucha to perfekcyjne miejsca dla słów-haseł.

Źródło artykułu:WP Kobieta