UrodaTatuażeTatuaże na przedramię dla dziewczyn. Inspirujące wzory

Tatuaże na przedramię dla dziewczyn. Inspirujące wzory

Tatuaże na przedramię mogą być duże, a jednocześnie delikatne
Tatuaże na przedramię mogą być duże, a jednocześnie delikatne
Źródło zdjęć: © iStock
Aleksandra Lipiec
16.07.2019 12:43, aktualizacja: 16.07.2019 14:43

Tatuaże na przedramię mogą rozciągać się między łokciem a nadgarstkiem lub stanowić ledwie widoczny akcent zdobniczy. Taka lokalizacja daje tatuażystom duże możliwości i pozwala wcielić w życie najśmielsze pomysły. Jakie wzory tatuaży mogą znaleźć się na przedramieniu? Szukamy inspiracji.

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Przedramię nie należy do najbardziej bolesnych miejsc, w których można zrobić tatuaż. Jednak skóra w tych okolicach jest dość cienka i wrażliwa, dlatego tatuowanie przedramienia z pewnością jest bardziej nieprzyjemne niż wykonywanie tatuażu na ramieniu czy udzie. Trzeba przy tym podkreślić, że duże znaczenie ma, którą część przedramienia wybierzemy. Wbijanie igły od strony wewnętrznej boli bardziej niż od strony zewnętrznej. Wrażenia bólowe intensyfikują się w okolicach naczyń krwionośnych osadzonych płytko pod skórą.

Tatuaże można robić wokół całego przedramienia lub tylko z wewnętrznej czy zewnętrznej strony
Tatuaże można robić wokół całego przedramienia lub tylko z wewnętrznej czy zewnętrznej strony© iStock

Jakie wzory tatuaży na przedramię są modne?

Tatuaże na przedramię wykonywane w profesjonalnych salonach to ogromna skarbnica pomysłów i inspiracji, które owocują kolejnymi, równie kreatywnymi projektami. Często wybory podyktowane bywają modą. Powtarzające się motywy to przede wszystkim ornamenty roślinne (głównie z uniwersalnymi różami), mandale, gotyckie koronki oraz pióra, łapacze snów, wzlatujące ptaki, kula ziemska z okrążającym ją samolotem, ślady psich łap. Powodzeniem cieszą się również takie symbole jak zegar czy kotwica. Poza tym we wzornikach wciąż przewijają się wizerunki zwierząt, zwłaszcza dzikich, takich jak wilki czy lisy.

Przedramię to idealne miejsce do zrobienia klasycznego tatuażu z różami
Przedramię to idealne miejsce do zrobienia klasycznego tatuażu z różami© iStock

Dużej odwagi wymaga poddanie się wielogodzinnemu zabiegowi u tatuażysty. Jednak to właśnie dzieła tworzone podczas kilku sesji są najbardziej okazałymi tatuażami na przedramię. Powstają jako wieloelementowe kompozycje, nawiązujące np. do ulubionych filmów bądź animacji. Oryginalne szkice przenoszone są na ciało z wykorzystaniem nie tylko czarnego pigmentu, lecz także kolorowych tuszy. We wzorach można znaleźć zarówno klasyczne tatuaże cieniowane, jak i nowatorskie watercolor czy dotwork.

W modnych tatuażach na przedramię często pojawiają się motywy piór i łapaczy snów
W modnych tatuażach na przedramię często pojawiają się motywy piór i łapaczy snów© iStock

Tatuaże na przedramię wykonane techniką watercolor przypominają obraz malowany akwarelami. Mają rozmyte krawędzie i powstają z łączenia plam barwnych o różnym nasyceniu i odważnej kolorystyce. Tatuaże dotwork mają specyficzną fakturę. Przypominają rycinę ze starej książki. Robione są techniką maleńkich kropek. Miliony drobnych plamek łączą się na skórze w jedno małe, nieco oldschoolowe dzieło sztuki.

Kolorowe tatuaże na przedramię przypominają obrazy wykonane akwarelą
Kolorowe tatuaże na przedramię przypominają obrazy wykonane akwarelą© iStock

Tatuaże na przedramię – cena w salonie

W przypadku tatuaży na przedramię ceny bywają bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od wielkości projektu. Najmniejsze, o rozmiarze do 3x3 cm, można mieć już za 100–200 zł, jeśli w grę wchodzi użycie tylko czarnego pigmentu. Nieco droższe są tatuaże kolorowe. Ci, którzy chcą mieć duży tatuaż na przedramieniu, muszą liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych. Kilkugodzinna sesja może kosztować od 500 do 1000 zł. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj stopień skomplikowania wzoru, który bezpośrednio wypływa na czas pracy tatuatora.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także