UrodaTatuażeWzory damskich tatuaży na przedramieniu. Jakie symbole są najpopularniejsze?

Wzory damskich tatuaży na przedramieniu. Jakie symbole są najpopularniejsze?

Tatuaże na przedramieniu cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet.
Tatuaże na przedramieniu cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
12.08.2019 10:21, aktualizacja: 12.08.2019 12:21

Przedramię od wielu wieków uznawane jest za najpopularniejsze miejsce na tatuaż. W dalekiej przeszłości bardzo duża część ludów, których tradycją było ozdabianie ciała trwałymi malunkami, zazwyczaj decydowała się na tatuowanie rąk na całej długości. Ze względu na łatwy dostęp do tej części ciała, damski tatuaż na przedramieniu ma coraz więcej chętnych. Nie potrafisz zdecydować się na odpowiedni dla siebie wzór? Sprawdź poniższe wskazówki.

Jeśli należysz do osób nieco nieśmiałych i nie chcesz szokować swoim wyglądem, ciekawy wzór tatuażu na przedramieniu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Choć początkowo tatuaże na przedramieniu były głównie wybierane przez mężczyzn, to w obecnych czasach kobiety coraz częściej wybierają właśnie to widoczne miejsce na trwały malunek. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne wzory damskich tatuaży na przedramię.

Tatuaże na przedramieniu – klasyczne tribale i wzory geometryczne

Zazwyczaj geometryczne wzory tatuaży na przedramieniu są wykonywane w jednolitym kolorze, ale ich zarys jest stworzony wyraźną i grubą kreską. Na takie wzory składają się z trójkątów, kwadratów, różnorakich zygzaków czy diamentów. Z kolei tribale także okazują się w kręgu zainteresowania kobiet – chętnie decydują się na etniczne wzory tatuaży na przedramieniu. Inspiracje tradycyjnymi wzorami nadają charakteru osobom je noszącym oraz sprawiają wrażenie odważnych.

Tatuaże na przedramieniu – symbole religijne i portrety

Specyficzną cechą damskich tatuaży na przedramieniu nawiązujących do symboliki religijnej jest ich osobiste znaczenie. Mogą one wyrażać np. przeżycia z przeszłości, wyznaczone cele czy aspiracje życiowe. Religijne symbole jako damski wzór tatuażu na przedramieniu, bardzo często określa nastawienie do życia oraz podkreśla wiarę. W przypadku portretów, kobiety chętnie tatuują twarze swoich dzieci, ukochanych albo ulubione postaci z książek lub filmów.

Tatuaże na przedramieniu – geograficzne nawiązania

Coraz modniejsze okazują się być damskie wzory tatuaży na przedramieniu związane z geografią. Mogą to być zarówno kontury map, ale również kompasy, róża wiatrów czy współrzędne geograficzne. Także i w tym przypadku mają one wymiar osobisty, ponieważ mogą być związane z marzeniami o podróżach albo świadczą o życiu w ciągłych rozjazdach. W przypadku damskich geograficznych wzorów tatuaży na przedramieniu, nierzadko mają one związek również z powieściami lub znanymi powszechnie legendami, np. o ukrytym skarbie. Często także tatuowane są elementy związane z lokalnym patriotyzmem czy tęsknotą za krajem.

Tatuaże na przedramieniu – fauna i flora

Motywy zwierzęce lub florystyczne bardzo często pojawiają się jako połączony damski wzór tatuażu na przedramię. Kobiety, które chcą wyrazić swój charakter, chętniej decydują się na właśnie takie malunki – podkreślają swoją nieugiętość czy też niezależność poprzez odpowiednią symbolikę zwierzęcą. Z kolei kwiatowe tatuaże na przedramieniu są także popularnymi wzorami wśród kobiet. Niektóre z kwiatów mogą być traktowane jako odzwierciedlenie stanu wewnętrznego właścicielki albo mają za zadanie nadać kobiecie "nowe cechy". W przypadku florystycznych damskich tatuaży na przedramieniu zalecane są kolorowe wzory, które przyciągają uwagę swoim efektownym wykończeniem.

Źródło artykułu:WP Kobieta