UrodaWłosyJak zrobić fale na włosach?

Jak zrobić fale na włosach?

Jak zrobić fale na włosach?
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pic86283769/stockphotocloseupportraitofprettyyoungattractivedarkhairedcurlywomanatsummergreenpark.html) / Shutterstock
Karolina
17.08.2012 23:20, aktualizacja: 24.10.2018 17:29

Masz włosy proste jak druty i od zawsze marzyłaś o tym, by pojawiły się na nich piękne i zmysłowe fale? Obecnie niemalże wszystkie kobiece pragnienia mogą być zrealizowane w ciągu kilku chwil. Nie oznacza to jednak, że odbywa się to kosztem zdrowia włosów, które zawsze trzeba mieć na uwadze, decydując się na jakąkolwiek stylizację. Oprócz tego, dobrze jest wiedzieć czy w falowanych włosach będziemy wyglądać atrakcyjnie czy też nie. W końcu niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj sposób na falowane włosy, na który się zdecydujemy. Jeżeli poświęcisz chwilę i przeczytasz poniższy artykuł, poznasz odpowiedzi na te i inne pytania. Pozwoli ci to na rozwianie wszelkich wątpliwości i podjęcie decyzji, której na pewno nie będziesz żałowała.

Fale na włosach

Obraz
© [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pl/pic57923395/stockphotocloseupportraitofabeautifulbrunettemodelinstudioonlightbackground.html?src=iKcdqJmFoQeIduyoD40DgQ24) / Shutterstock

Istnieje kilka sposobów na to, by na naszych włosach pojawiły się przepiękne fale. Zanim jednak dowiemy się, jak zrobić piękne fale na włosach, warto jest ostatni raz zastanowić się, czy tego typu stylizacja jest dla nas odpowiednia.[block position="indent"]24[/block] Z jednej strony fale na włosach to element bardzo seksowny i zmysłowy. Decydując się na ich wykonanie sprawimy, że nasz wygląd stanie się lekki i niebanalny. Przede wszystkim pozbawiamy się ryzyka ciężkości i przerysowania, dlatego tego typu fryzura posiada moc odmładzającą. Znakomicie wpływa ona także na gęstość włosów. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które posiadają włosy cienkie albo rzadkie. Jednakże, kiedy nasza fryzura nie jest w pełni sił, nie powinnyśmy jej jeszcze dodatkowo takim rozwiązaniem obciążać.

Oprócz tego, sposób na falowaną fryzurę powinny poznać kobiety, których kształt twarzy można określić owalnym. Dzięki lekkości tej fryzury przestanie ona optycznie wyglądać na zbyt pociągłą i nabierze znacznie bardziej pożądanego kształtu. Tego typu uczesanie nie będzie natomiast sprawdzało się u kobiet mających zniszczone i suche włosy. Sprawi, że zamiast lśniących fal uzyskamy nieestetycznie wyglądające załamania. Jak zrobić fale na włosach, by wyglądać naprawdę pięknie?

Jak zrobić lekkie fale na włosach

Obraz
© [Zdjęcie kobiety w wałkach](http://www.shutterstock.com/pl/pic99647603/stockphotomakeupmascarawomanwithhairrollersgettingreadylookinginpocketmirrorfunnyimageof.html?src=B29QvfJpZJyX35Tlx5b1w110) / Shutterstock

Jeżeli chcesz, by twoje włosy już zawsze były falowane, najłatwiejszym wyjściem będzie zrobienie delikatnej trwałej podczas wizyty u fryzjera. Samodzielne wykonywanie tego zabiegu grozi nam spaleniem włosów i ich wypadnięciem. Istnieje jednak szereg nietrwałych sposobów na zrobienie tego typu fryzury. Jednym z nich jest falowanie włosów prostownicą. Wystarczy, że po umyciu oraz wysuszeniu włosów będziesz owijała pojedyncze pasma wokół prostownicy. Po chwili wystarczy je puścić, by cieszyć się posiadaniem pięknych fal. [block position="indent"]25[/block]Lepiej jednak ich nie rozczesywać, ponieważ sprawi to, że włosy staną się spuszone. Dla utrwalenia efektu należy użyć lakieru do włosów.

Inną metodą jest nakręcenie włosów na duże wałki. Dzięki temu już po kilku godzinach możemy cieszyć się pięknymi falami. Poza tym rozwiązaniem, bardzo proste jest zaplecenie grubych warkoczy. Trzeba jednak uważać, by zrobić to w taki sposób, aby otrzymany rezultat był równomierny, a fale zrobiły się na całej długości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także