UrodaWłosyNaturalny kolor włosów

Naturalny kolor włosów

Naturalny kolor włosów
Karolina
05.06.2011 23:20, aktualizacja: 06.06.2011 01:20

Kobiety w coraz młodszym wieku decydują się na zmianę naturalnego koloru włosów. Wpływ na to wywiera moda, chęć zmiany wizerunku bądź pokreślenia urody. Wiele z nas wraz z upływem czasu żałuje poddania się zabiegowi farbowania, jednak powrót do naturalnego koloru włosów nie jest łatwy, a piękno natury (dotychczas niedoceniane) zaczyna nabierać wartości.

Kolory włosów

Naturalne kolory włosów ciemnych to czarny, ciemnobrązowy, brązowy i siwy. Wszystkie wymienione barwy mogą różnić się odcieniem, a pojawiające się na nich rozmaite refleksy powodują, że wyglądają zdrowo i olśniewająco. Nie sposób im dorównać, nawet korzystając z najnowocześniejszych metod farbowania.

Warto zastanowić się, skąd biorą się różne kolory włosów. Otóż odpowiedzialny jest za to naturalny barwnik określany mianem melaniny. To jego stężenie ma wpływ na to, czy jesteśmy blondynkami, szatynkami lub brunetkami. Największa jego ilość znajduje się we włosach czarnych, natomiast nie posiadają go w ogóle osoby o białej barwie włosów.

Niejednokrotnie pewnie zastanawiałaś się, jak dobrać kolor włosów do karnacji. Otóż zarówno o kolorze fryzury oraz skóry decyduje ten sam składnik – melanina. Zazwyczaj zatem naturalny kolor włosów jest dopasowany do twojego typu urody, choć natura nie jest nieomylna, dlatego czasami delikatne przyciemnienie lub rozjaśnienie włosów może korzystnie wpłynąć na ich wygląd. Jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, zastanów się, który z nich będzie najbardziej do ciebie pasował.

Naturalne włosy są niewątpliwie zdrowsze i bardziej lśniące, dlatego po nieudanych stylizacjach chętnie chcemy do nich wrócić, jednakże usuwanie farby jest bardzo skomplikowanym i wyniszczającym zabiegiem.

Powrót do naturalnego koloru włosów

Innym sposobem na powrót do naturalnego koloru włosów jest ich pofarbowanie do zbliżonego naturalnego odcienia naszych włosów. Zabieg ten zajmuje zdecydowanie więcej czasu, gdyż powinien być wykonywany stopniowo, tzn. farbę w kilkutygodniowych odstępach nakłada się na coraz to grubsze partie włosów w celu uzyskania modnych pasemek.

Przez zmianą naturalnego koloru włosów należy rozważyć wszystkie korzyści i straty, jakie niosą ze sobą dekoloryzacja i farbowanie włosów. Warto pamiętać, że naturalna fryzura nie powoduje zniszczenia włosów, a ich codzienna pielęgnacja jest zdecydowane łatwiejsza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także