UrodaWłosyZielone włosy. Jak skutecznie pozbyć się niechcianego zabarwienia pasm?

Zielone włosy. Jak skutecznie pozbyć się niechcianego zabarwienia pasm?

Zielone włosy. Jak skutecznie pozbyć się niechcianego zabarwienia pasm?
Źródło zdjęć: © Getty Images
15.05.2020 13:10, aktualizacja: 15.05.2020 14:27

Zauważyłaś na swojej głowie zielone włosy? To niezawodny znak błędnie wykonanej koloryzacji albo zmiany koloru. Na szczęście istnieje wiele prostych rozwiązań, które pozwolą na zlikwidowanie zielonego zabarwienia z włosów. Dlaczego zielone włosy czasami się pojawiają? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zielone włosy bywają dla wielu kobiet kłopotliwe w ukryciu. Czasami kolejne farbowanie nie pomaga, a wręcz przeciwnie, jedynie pogarsza całą sytuację. W domu możesz spokojnie pozbyć się zielonego zabarwienia z włosów na wiele prostych i naturalnych sposobów. Choć niektóre z patentów mogą wydawać się zaskakujące, to jednak warto ich spróbować dla usunięcia zielonych włosów.

Zielone włosy – dlaczego się pojawiają?

Częstą przyczyną pojawienia się zielonych włosów jest drastyczna zmiana koloru, np. podczas przyciemniania albo całkowitego rozjaśniania pasm. Szczegółowe przyczyny pojawienia się zielonego zabarwienia włosów:

1. Zielone włosy po przyciemnieniu – chcąc temu zapobiec przyciemniaj włosy o 2-3 tony, najlepiej stopniowo.
2. Zielone włosy po rozjaśnianiu – podczas tego zabiegu trudno pozbyć się żółtego pigmentu z pasm, przez co po nałożeniu farby w chłodnym odcieniu włosy stają się zazielenione.
3. Zielone włosy po hennie – nie wolno używać henny na wcześniej rozjaśnionych pasmach, ponieważ zrobią się zielone.

Zobacz także: Sposoby na elektryzujące się włosy. Z nimi jesień nie będzie straszna

Zielone włosy – domowe sposoby na pozbycie się zabarwienia

Domowe sposoby na zielone włosy są bardzo skuteczne i nie powodują żadnych spustoszeń na głowie. Możesz wybrać kosmetyki albo farby z czerwonym pigmentem, ale równie dobrze kwaśne płukanki i koncentrat pomidorowy w zupełności wystarczą.

Domowe sposoby na zielone włosy:

1. Koncentrat pomidorowy – nałóż gęsty koncentrat na włosy, po czym dokładnie przeczesz grzebieniem pasma. Zepnij włosy, nałóż czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem. Po godzinie umyj włosy klasycznym szamponem. Czasami warto powtórzyć kurację.
2. Farba z czerwonym pigmentem – najszybsze rozwiązanie, a wystarczy użyć farby w ciepłym odcieniu albo płukanka/toner z czerwonym pigmentem.
3. Kwaśne płukanki – regularne stosowanie kwaśnych płukanek, stopniowo zniweluje zielone włosy. Idealnie sprawdzą się płukanki octowe, kawowe, cytrynowe lub piwne. Stosuj płukankę 2 razy w tygodniu, a po każdym użyciu zielony odcień będzie coraz mniej widoczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta