UrodaUśmiech jaśniejszy o kilka tonów. Preparaty, które mogą się przydać

Uśmiech jaśniejszy o kilka tonów. Preparaty, które mogą się przydać

Dbanie o stan uzębienia wchodzi nam w krew. Szczotkowanie, nitkowanie i płukanie jamy ustnej mogą na długi czas uchronić przed wizytą u dentysty. Z drugiej strony kawa, herbata i papierosy wpływają na barwę szkliwa. Wtedy przyda się specjalna terapia.

Uśmiech jaśniejszy o kilka tonów. Preparaty, które mogą się przydać
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

11.07.2018 | aktual.: 11.07.2018 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych środków, które pomogą ci utrzymać szkliwo w dobrej kondycji. Kosztują niewiele, a cała terapia nie jest zbyt czasochłonna, do nieskazitelnego uśmiechu potrzebujesz jedynie odrobiny chęci.

W gabinecie czy w domu?

Wiele osób, które pragną rozjaśnić uśmiech, korzysta z profesjonalnych usług gabinetów stomatologii estetycznej. Proces polega na nałożeniu na zęby specjalnej aktywnej pasty wybielającej, a następnie naświetleniu jamy ustnej przy pomocy lampy. Zabieg trwa od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin, jednak efekt jest natychmiastowy. To dobre rozwiązanie na wszelkiego rodzaju uroczystości, trzeba jednak pamiętać, że w ciągu kilku najbliższych tygodni należy stosować tzw. białą dietę, czyli unikać wszystkich produktów, które mogą zanieczyścić szkliwo.

Obraz
© Shutterstock.com

Alternatywą dla osób, którym nie zależy tak bardzo na czasie, są specjalne nakładki zamawiane u dentysty lub paski wybielające, które możesz nabyć w drogerii lub internecie. Wystarczy kilka tygodni i zęby będą jaśniejsze nawet o kilka tonów. Pamiętaj, ze jeśli chcesz przeprowadzić zabieg na własną rękę, zęby muszą być zdrowe. Dopilnuj, aby paski z żelem były równomiernie rozłożone, jeśli specyfik podziała tylko na część zębów, zepsuje to efekt.

Uwaga na babcine sposoby

Domowe, "naturalne" sposoby mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Używanie do tego celu soli lub roztworu sody może w najlepszym wypadku spowodować nadwrażliwość zębów, w najgorszym prowadzi do uszkodzenia szkliwa. Efekt wybielający, jeśli już zachodzi, jest krótkotrwały, a po jakimś czasie zęby są jeszcze bardziej przebarwione. Dlatego ze względów bezpieczeństwa lepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.

Wybielać i zapobiegać przebarwieniom

Wybielenie zębów to jedno, trzeba również zadbać o to, by uchronić zęby przed przebarwieniami. W innym przypadku szkliwo szybko wróci do swojego poprzedniego stanu. Dlatego ważny jest również dobór odpowiednich kosmetyków do mycia zębów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pasty wybielające powinny być stosowane maksymalnie przez okres dwóch miesięcy. Przedłużenie tego okresu może mieć przykre konsekwencje. Warto wypróbować na przykład czarną pastę z węglem aktywnym. Dzięki swoim właściwościom usuwa kamień i przykry zapach z ust, a także sprawia, że zęby stają się o kilka tonów jaśniejsze.

Obraz
© Shutterstock.com

Jedyny sprawdzony naturalny sposób

Najlepszym "domowym" sposobem na śnieżnobiały uśmiech jest po prostu odpowiednia dieta, w której nie będzie produktów odpowiedzialnych za zmianę koloru szkliwa. Z drugiej strony obecne w truskawkach czy cytrusach kwasy mogą przyczynić się do delikatnego i naturalnego rozjaśnienia odcienia zębów. Nie musisz jeść całych kilogramów, jedna lub dwie dziennie załatwią sprawę.

Komentarze (10)