ycipk-4c8yv4

Kosmetyki z węglem aktywnym. Zapomnij o problemach z cerą

Kosmetyki z węglem aktywnym zdobyły niesamowitą popularność. Nic dziwnego: węgiel jest nie tylko bezpieczny i naturalny, ale ma też właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i absorpcyjne. Sprawdź, dlaczego warto stosować tego typu preparaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Węgiel aktywny jest cennym składnikiem wielu kosmetyków
Węgiel aktywny jest cennym składnikiem wielu kosmetyków (iStock.com)
ycipk-4c8yv4

Węgiel aktywny – cenny jak złoto

Węgiel jest znany wszystkim, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak zbawiennie działa na skórę. Jego klasyczna postać w czarnym kolorze, zwana węglem aktywnym lub węglem aktywowanym, coraz częściej występuje w różnych kosmetykach do twarzy, zębów czy włosów. Dlaczego węgiel aktywny jest tak ceniony? Ponieważ wykazuje silne działania absorpcyjne, toteż zdolny jest "wyciągnąć" i zatrzymać wszelkie zanieczyszczenia, toksyny oraz nadmiar sebum. Ponadto działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz kojąco, więc świetnie radzi sobie z podrażnieniami. Może być też składnikiem wybielającej pasty do zębów.

123RF
Podziel się

Dla kogo kosmetyki z węglem aktywnym?

Czarne kosmetyki przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które borykają się z typowymi problemami cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Węgiel ogranicza wydzielanie sebum, pomaga pozbyć się zaskórników, dogłębnie oczyszcza i ogranicza powstawanie pryszczy, nie naruszając warstwy ochronnej skóry.

Należy jednak pamiętać, że węgiel ma właściwości wysuszające, więc powinien być stosowany z umiarem przez osoby ze skórą skłonną do podrażnień.

ycipk-4c8yv4

W jakich kosmetykach znajdziemy węgiel aktywny?

Węgiel aktywny znajdziemy przede wszystkim w preparatach oczyszczających do twarzy, czyli np. peelingach, maskach i żelach. Bardzo często można też spotkać specjalne plasterki z węglem, które doraźnie działają na zaskórniki występujące w okolicach nosa, na czole lub brodzie. Węgiel może być też głównym składnikiem szamponów do włosów przetłuszczających się, a także wybielających past do zębów oraz płynów do płukania.

123RF
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4c8yv4