Trwa ładowanie...

Uważaj, kiedy się urodziłaś. Od tego zależy, czy zachorujesz

Miesiąc, w którym przyszło się na świat, można powiązać z chorobami, które rozwijają późniejszym okresie życia. Przynajmniej tyle wynika z nowego, mało optymistycznego badania.
Share
Uważaj, kiedy się urodziłaś. Od tego zależy, czy zachorujesz
Źródło: Pixabay.com
d497ov5

Związek między chorobą a chwilą przyjścia na świat dostrzegli naukowcy z Hiszpanii. Po przebadaniu 29 tys. osób wiedzą, że narodziny we wrześniu oznaczają kłopoty z tarczycą, kiedy ci ze stycznia takich problemów mieć nie będą. Okazuje się jeszcze, że bardziej narażeni są na to mężczyźni. Z kolei dziewczynki z lipca jako dorosłe częściej doświadczą nadciśnienia.

Co jeszcze odkryli naukowcy? U panów urodzonych w czerwcu ryzyko wystąpienia depresji jest o 34 proc. mniejsze, niż u tych, których urodzili się kiedy indziej. Natomiast "czerwcowe" panie mają migrenę rzadziej aniżeli ich młodsze lub starsze o miesiąc lub więcej koleżanki. – Widzimy wyraźne różnice w zależności od płci – mówi "The Telegraph" prowadzący badania Jose Antonio Quesada, dodając, że związek między chorobą a datą urodzenia dotyczy przede wszystkim mężczyzn. P

Zobacz także: Zginął w tragicznym wypadku, oni zbierają pieniądze dla jego dzieci

d497ov5

Podziel się opinią

Share
d497ov5
d497ov5