GwiazdyW komediach czuję się jak koń wyścigowy

W komediach czuję się jak koń wyścigowy

W komediach czuję się jak koń wyścigowy
Źródło zdjęć: © AFP

05.06.2014 14:56, aktual.: 05.06.2014 15:07

Pierce Brosnan to aktor nietuzinkowy. Swoimi kreacjami potrafi wywołać łzy – te ze wzruszenia i te ze śmiechu. W „Riwierze dla dwojga” Joela Hopkinsa postanowił nas znowu rozbawić. Jak sam przyznaje „W komediach czuję się jak koń wyścigowy”.

Pierce Brosnan to aktor nietuzinkowy. Swoimi kreacjami potrafi wywołać łzy – te ze wzruszenia i te ze śmiechu. W „Riwierze dla dwojga” Joela Hopkinsa postanowił nas znowu rozbawić. Jak sam przyznaje: „W komediach czuję się jak koń wyścigowy”.

W najnowszym filmie Hopkinsa Pierce wciela się w rolę biznesmena, któremu przytrafia się seria niefortunnych zdarzeń. Prześladujący go pech sprawia, że w dosłownie w jednej chwili traci wszystko. „Na potrzeby stworzenia wiarygodnej postaci Joel przerobił kilka moich najsłynniejszych ról i stworzył z nich bardzo ciekawy miszmasz cech charakteru” – opowiada aktor.

- Cieszę się, że Joel podszedł do mojego wizerunku kobieciarza z dużym dystansem {śmiech} – dodał. W „Riwierze dla dwojga” postać grana, przez Brosnana nie bierze siebie na poważnie, ale jest jednocześnie szczera i prawdziwa. - Musiałem naprawdę się postarać, żeby nie przesadzić, bo widzowie musieli być w stanie utożsamiać się z tym człowiekiem. Ale przy okazji dostałem możliwość pobawienia się swoim wizerunkiem i stworzenia naprawdę fajnej postaci – komentuje Pierce.

RIWIERA DLA DWOJGA

Reżyseria: Joel Hopkins (“Po prostu miłość”)

Obsada:
• Emma Thompson (OSCAR za „Powrót do Howards End”, „Rozważna i romantyczna”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „To właśnie miłość”)
• Pierce Brosnan („Mamma Mia”, „Autor widmo”, „Śmierć nadejdzie jutro” – jako James Bond)
• Timothy Spall („Odwróceni zakochani”, „Jak zostać królem”)
• Celia Imrie (”Dziennik Bridget Jones”, „Hotel Marigold”)

Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego part.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także