UrodaWakacyjne szaleństwo na paznokciach

Wakacyjne szaleństwo na paznokciach

Wakacyjne szaleństwo na paznokciach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
21.06.2011 23:07, aktualizacja: 09.01.2012 13:42

Latem jesteśmy odważniejsze w kwestii stylizacji naszych paznokci, lubimy żywsze kolory i ciekawe wzory, nie zapominamy o paznokciach u stóp. Warto zatem poznać aktualne trendy, najmodniejsze zdobienia, zestawienia kolorystyczne, aby móc w pełni przenieść swoje pomysły na paznokcie wypielęgnowanych wcześniej dłoni.

Latem jesteśmy odważniejsze w kwestii stylizacji naszych paznokci, lubimy żywsze kolory i ciekawe wzory, nie zapominamy o paznokciach u stóp. Warto zatem poznać aktualne trendy, najmodniejsze zdobienia, zestawienia kolorystyczne, aby móc w pełni przenieść swoje pomysły na paznokcie wypielęgnowanych wcześniej dłoni. Konserwatyzm możemy na chwilę odstawić na półkę lub zostawić na bardzo oficjalne wyjścia.

Jakie kształty? Najmodniejsze są paznokcie krótkie, opiłowane na okrągło. Dominować będą kształty migdałka i owalny. Powoli jednak do łask powracają długie paznokcie, mające wiele zalet: wysmuklają dłoń, wyglądają bardzo estetycznie, możemy bardziej zaszaleć w kwestii zdobień. Na śliwkowym fiolecie pięknie będą wyglądać kontrastowe, białe kwiaty, czy też srebrne cyrkonie. Na czerwone paznokcie możemy delikatnie nasypać białego brokatu. Również ozdoby będą modne w odcieniach tych samych co lakiery, czyli złota, srebra, fioletu, czerwieni.

Jakie kolory? W te wakacje modne będą stonowane, metaliczne kolory. Wszelkie beże, złota, srebra, brązy, które pięknie mienią się w słońcu, będą piękną ozdobą naszych paznokci. Kolor złota kojarzy nam się z piaskiem, piasek z morzem, więc jest to jak najbardziej obowiązkowy kolor na lato 2011.

Na eleganckich przyjęciach i oficjalnych spotkaniach obowiązuje zawsze elegancka, przyciągająca spojrzenia i uwagę intensywna czerwień. Jest to kolor ponadczasowy, klasyczny, nigdy nie wychodzący z mody. Możemy też postawić na odcienie ciemnego fioletu lub śliwki. Jest to wersja równie elegancka, jak czerwień, ale bardziej „bezpieczna”.

Oczywiście zawsze dobrze widziane będą naturalne paznokcie; kolorystyka w tym przypadku bazuje na beżach i delikatnych różach, ewentualnie tradycyjnym french manicure.

Kolorowe lakiery do paznokci to jeden z większych trendów na sezon wiosna - lato 2011. W modzie są obecnie soczyste barwy, więc nie bójmy się eksperymentować i poszalejmy z kolorami.

Nowością w kolorystyce paznokci jest kolor szary – najlepiej w wersji matowej. Bardzo elegancki, choć nie tak ekstrawagancki jak czerwień.

Szczególnie trendy jest manicure z paznokciami pomalowanymi na różne kolory. Im więcej fantazji tym lepiej. Projektanci proponują odważną zabawę kolorami, dlatego można je mieszać w każdy możliwy sposób. W tym sezonie nie powinno nikogo dziwić nawet połączenie czerwieni z różem i pomarańczem - takie zestawienia kolorystyczne aktualnie lansowane są w trendach odzieżowych. Modne będzie też połączenie delikatnego, bladego różu z szarościami lub czernią, jak i intensywnego różu z głęboką czernią.

Zagości na naszych paznokciach kolor mroczny, czyli czerń – począwszy od popielatych szarości, aż po głęboką i błyszczącą.

Jakie wzory? Modne latem będą motywy kwiatowe. W salonach kosmetycznych można też zamówić ozdoby w 3D. Na przykład kwiaty, ozdobne brylanty. Błyszczące brylanty nie muszą już jednak znajdować się tylko na końcówkach paznokci, mogą ozdabiać całą jego powierzchnię.

Brokat nadal jest na topie. Latem pięknie będzie się mienił w słońcu. Modne są wszystkie jasne, kolorowe odcienie brokatów. Nadal nie wychodzą z mody motywy zwierzęce. Wszelkie klasyczne zebry, żyrafy i drapieżne cętki mile widziane. Najlepiej jeśli będą wykonane w żywych kolorach.

Tego sezonu ma być także kobieco i zmysłowo. Na paznokciach pojawią się koronki zarówno zatopione w paznokciach, jak i namalowane na ich powierzchni. Ten trend z pewnością będzie inspirował panny młode, które mogą dopasować stylizację paznokci do swojej sukni ślubnej.

Pamiętajmy, że kształt, kolor i wzór na paznokciach to jedno. Podstawą jednak jest wypielęgnowana dłoń, która będzie tłem dla wystylizowanych paznokci. Nie zapominajmy o peelingu dłoni, natłuszczaniu i nawilżaniu, usuwaniu skórek, korygowania kształtu paznokci. Warto wykonać samodzielnie manicure raz w tygodniu w zaciszu własnego domu, aby dłonie były naszą wizytówką.

Najpierw pielęgnacja, potem zdobienie. Najpiękniejszy wzór na paznokciach nie będzie naszą ozdobą, jeśli zapomnimy o zadbaniu o dłonie.

(jj/ma)