UrodaWalcz z łupieżem i pielęgnuj skórę głowy

Walcz z łupieżem i pielęgnuj skórę głowy

Walcz z łupieżem i pielęgnuj skórę głowy
Źródło zdjęć: © 123RF
07.06.2013 14:32, aktualizacja: 07.06.2013 15:01

Szampon przeciwłupieżowy może być jednocześnie kuracją pielęgnującą skórę głowy i dbającą o piękno włosów. Dzięki temu staną się one odporniejsze, mocniejsze i lepiej nawilżone!

Szampon przeciwłupieżowy może być jednocześnie kuracją pielęgnującą skórę głowy i dbającą o piękno włosów. Dzięki temu staną się one odporniejsze, mocniejsze i lepiej nawilżone! Oparte na innowacyjnych technologiach Nutrium10 i Pro Nutrium 10 szampony Clear, przy regularnym stosowaniu, nie tylko skutecznie usuwają do 99 proc. łupieżu, ale też pielęgnują skórę głowy i włosy, zapewniając im każdego dnia atrakcyjny wygląd. Jeszcze nigdy walka z łupieżem nie była tak prosta i tak skuteczna.

Problem łupieżu dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Badania pokazują, że prawie 80 proc. ludzi choć raz w ciągu życia doświadcza problemów z nim związanych. Sypiące się z głowy białe płatki, osadzające się na ubraniach, potrafią obniżyć komfort psychiczny i własną samoocenę oraz odebrać pewność siebie w sytuacjach zawodowych i towarzyskich. Walkę z tym problemem należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego szamponu, który poza działaniem przeciwłupieżowym jednocześnie będzie działał odżywiająco i wzmacniająco na skórę głowy. Powinnyśmy zareagować natychmiast, gdy tylko spostrzeżemy pierwsze oznaki łupieżu, a potem stosować kosmetyk regularnie, by zapobiegać jego nawrotom.

Jak powstaje łupież?

Sypiące się białe płatki to nic innego jak połączone ze sobą, nadmiernie złuszczające się martwe komórki naskórka. Bezpośrednią przyczyną tego procesu jest nadmierna aktywność występującego naturalnie na skórze głowy drożdżaka (Malassezia). Dochodzi do niej na skutek zachwiania równowagi mikrobiologicznej skóry głowy, która broni się przed podrażnieniem, wytwarzając sebum. Sebum z kolei stanowi pokarm dla drożdżaka, który zaczyna się namnażać, wytwarzając jeszcze więcej substancji drażniących. To błędne koło - bo gdy warstwa ochronna skóry głowy jest osłabiona, staje się ona bardziej podatna na łupież, swędzenie i przesuszenie. Dlatego myśląc o walce z łupieżem, należy wziąć pod uwagę nie tylko konieczność eliminacji drożdżaków, ale też poprawę kondycji skóry głowy. Nieuszkodzona bariera pomaga w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry i zachowaniu równowagi mikrobiologicznej.

Marka Clear to 2 specjalistyczne linie szamponów przeciwłupieżowych: dla kobiet i dla mężczyzn. Clear jest nie tylko ekspertem w skutecznym zwalczaniu łupieżu, ale także w indywidualnej pielęgnacji włosów. CLEAR zwalcza 3 główne problemy skóry głowy: łupież, swędzenie, przesuszenie skóry głowy.

Główne zalety technologii Clear:

- więcej aktywnych składników zatrzymanych na skórze głowy po spłukaniu szamponu niż po użyciu zwykłego szamponu przeciwłupieżowego,
- unikatowa, opatentowana technologia działania aktywnych cząstek pirytionianu cynku,
- udowodnione kliniczne działanie przeciwłupieżowe,
- odżywienie trzech warstw skóry głowy,
- nawilżenie skóry głowy dzięki aminokwasom i glicerolowi,
- obecność składników kondycjonujących i pielęgnujących włosy,
- uwzględnienie potrzeb skóry głowy i włosów w zależności od płci.

Szampony Clear są rekomendowane przez Międzynarodową Akademię Dermatologii Kosmetycznej (International Academy of Cosmetic Dermatology).

W skład linii damskiej wchodzą:

Clear Women Anti Hair Fall szampon przeciwłupieżowy do włosów osłabionych
Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów osłabionych i wypadających oraz do pielęgnacji skóry głowy. Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10 oraz silikony, pantenol i lizynę, dzięki którym przeciwdziała łamliwości i wypadaniu włosów.

Clear Women Damaged & Colored Hair Repair szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych i zniszczonych
Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów farbowanych i zniszczonych. Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10 oraz silikony, pantenol i lizynę. Wyraźnie wzmacnia i chroni włosy.

Clear Women Scalp Oil Control szampon przeciwłupieżowy do włosów przetłuszczających się Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów przetłuszczających się.
Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10 oraz mentol i ekstrakt z cytryny. Kontroluje nadmierne wydzielanie się sebum* i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości.

Clear Women Sensitive Scalp szampon przeciwłupieżowy do włosów normalnych
Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów normalnych i swędzącej skóry głowy. Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10, która wraz ze składnikiem przeciwłupieżowym działa łagodząco na swędzącą skórę głowy już od pierwszego mycia.

Clear Women Shine & Sleek szampon przeciwłupieżowy do włosów pozbawionych blasku
Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów pozbawionych blasku. Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10 oraz silikony, pantenol i lizynę. Nadaje włosom połysk i miękkość.

Clear Women Soft & Smooth szampon przeciwłupieżowy do suchych włosów
Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony do włosów suchych pozbawionych blasku. Zawiera odżywczą formułę NUTRIUM10. Nawilża i nabłyszcza włosy dzięki zawartości silikonu, który pokrywa ich powierzchnię i nadaje im blask.

Źródło artykułu:Informacja prasowa