Trwa ładowanie...

Wieczorowa suknia księżnej Diany wylicytowana za 102 tysiące funtów

Kreacja uważana za jedną z najbardziej romantycznych sukni Księżnej Diany została wystawiona na aukcji Passion for Fashion w domu aukucyjnym Kerry'ego Taylora w Londynie. Kreację sprzedano za niebagatelną sumę 102 tysięcy funtów.

Share
Wieczorowa suknia księżnej Diany wylicytowana za 102 tysiące funtów
Źródło: Eastnews.pl/Rex Features
d1piihm

Kreacja uważana za jedną z najbardziej romantycznych sukni Księżnej Diany została wystawiona na aukcji Passion for Fashion w domu aukcyjnym Kerry'ego Taylora w Londynie. Sprzedano ją za niebagatelną sumę 102 tysięcy funtów.

Nawet pasjonaci mody nie spodziewali się, że pamiątka po tragicznie zmarłej Królowej Ludzkich Serc osiągnie tak wysoką cenę.

Wieczorową jedwabną suknię z gorsetem oraz zdobieniami z pereł i złota zaprojektowało małżeństwo projektantów, David i Elizabeth Emanuel. Para była wcześniej odpowiedzialna za stworzenie sukni ślubnej Lady Di, która przeszła do historii mody.

d1piihm

Kreacja tak mocno przypadła do gustu Księżnej Walii, że miała ją na sobie kilkakrotnie podczas oficjalnych wystąpień, m. in. na bankiecie dla niemieckiego ambasadora w Londynie w 1987 roku oraz na londyńskiej premierze filmu "W obliczu śmierci", będącego kontynuacją cyklu przygód agenta James'a Bonda, również w 1987 roku.

Oszacowana na 80 tysięcy funtów, suknia osiągnęła cenę 102 tysięcy funtów.

(mtr/gabi), kobieta.wp.pl

(fot. Eastnews.pl/Rex Features)
Źródło: (fot. Eastnews.pl/Rex Features)
d1piihm

Podziel się opinią

Share
d1piihm
d1piihm
Strona Główna WP