ModaWielka wystawa poświęcona twórczości Yves Saint Laurenta

Wielka wystawa poświęcona twórczości Yves Saint Laurenta

Wielka wystawa poświęcona twórczości Yves Saint Laurenta
Źródło zdjęć: © Pinterest
Kamila Żyźniewska

26.01.2015 11:00, aktual.: 27.01.2015 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce pierwsza retrospektywna wystawa poświęcona sylwetce Yves’a Saint Laurenta. Poznajcie szczegóły!

W Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce pierwsza retrospektywna wystawa poświęcona sylwetce Yves Saint Laurenta. Poznajcie szczegóły!

Yves Saint Laurent to jeden z największych kreatorów mody XX wieku. Autor przełomowych kolekcji, które miały ogromny wpływ na charakter stylu dekady lat 60. i 70. To właśnie on nadał męskiego charakteru damskiej sylwetce, wprowadził do garderoby kobiecej kontrastowe połączenia żywych kolorów oraz wymyślił szereg unikalnych krojów, bez których dziś nie bylibyśmy w stanie wyobrazić sobie współczesnej mody.

Sylwetce Yves Saint Laurentazostała poświęcona wystawa "Yves Saint Laurent: Style Is Eternal", która będzie miała swoją premierę już 11 lipca 2015 roku w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Barnard Castle. Jej tytuł nawiązuje do jednego z najsłynniejszych cytatów francuskiego projektanta, a mianowicie jego popularnego zdania: "Moda przemija, styl pozostaje"

Zostanie zaprezentowane na niej pięćdziesiąt sylwetek, a wśród nich również te, które nigdy wcześniej nie były pokazywane poza Paryżem. Pojawią się na niej m.in. takie projekty jak słynna sukienka Mondrian Dress, czy też kolekcja "Ballets Russes" z 1976 roku.

"Fundacja Pierre Bergé-Yves Saint Laurent zobowiązała się do wspierania twórczości Yves Saint Laurenta na arenie międzynarodowej, dlatego bardzo cieszymy się z możliwości pracy przy pierwszej wystawie w Wielkiej Brytanii” – powiedział Pierre Bergé.

"The Bowes Museum to świetny kierunek, jeśli chodzi o temat mody i tekstyliów. Muzeum i jego lokalizacja wyraźnie odzwierciedlają charakter Saint Laurent oraz moją pasję do inspirujących ponadczasowych miejsc. To perfekcyjne miejsce dla nas - muzeum zostało zbudowane na wzór francuskiego zamku w czasach Drugiego Cesarstwa” – dodał.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także