Trwa ładowanie...

Wielka wystawa poświęcona twórczości Yves Saint Laurenta

W Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce pierwsza retrospektywna wystawa poświęcona sylwetce Yves’a Saint Laurenta. Poznajcie szczegóły!

Share
Wielka wystawa poświęcona twórczości Yves Saint Laurenta
Źródło: Pinterest
d2eyhwd

W Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce pierwsza retrospektywna wystawa poświęcona sylwetce Yves Saint Laurenta. Poznajcie szczegóły!

Yves Saint Laurent to jeden z największych kreatorów mody XX wieku. Autor przełomowych kolekcji, które miały ogromny wpływ na charakter stylu dekady lat 60. i 70. To właśnie on nadał męskiego charakteru damskiej sylwetce, wprowadził do garderoby kobiecej kontrastowe połączenia żywych kolorów oraz wymyślił szereg unikalnych krojów, bez których dziś nie bylibyśmy w stanie wyobrazić sobie współczesnej mody.

Sylwetce Yves Saint Laurentazostała poświęcona wystawa "Yves Saint Laurent: Style Is Eternal", która będzie miała swoją premierę już 11 lipca 2015 roku w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Barnard Castle. Jej tytuł nawiązuje do jednego z najsłynniejszych cytatów francuskiego projektanta, a mianowicie jego popularnego zdania: "Moda przemija, styl pozostaje"

d2eyhwd

Zostanie zaprezentowane na niej pięćdziesiąt sylwetek, a wśród nich również te, które nigdy wcześniej nie były pokazywane poza Paryżem. Pojawią się na niej m.in. takie projekty jak słynna sukienka Mondrian Dress, czy też kolekcja "Ballets Russes" z 1976 roku.

"Fundacja Pierre Bergé-Yves Saint Laurent zobowiązała się do wspierania twórczości Yves Saint Laurenta na arenie międzynarodowej, dlatego bardzo cieszymy się z możliwości pracy przy pierwszej wystawie w Wielkiej Brytanii” – powiedział Pierre Bergé.

"The Bowes Museum to świetny kierunek, jeśli chodzi o temat mody i tekstyliów. Muzeum i jego lokalizacja wyraźnie odzwierciedlają charakter Saint Laurent oraz moją pasję do inspirujących ponadczasowych miejsc. To perfekcyjne miejsce dla nas - muzeum zostało zbudowane na wzór francuskiego zamku w czasach Drugiego Cesarstwa” – dodał.

Pokaz kolekcji Yves Saint Laurent /fot. AFP
Źródło: Pokaz kolekcji Yves Saint Laurent /fot. AFP
d2eyhwd
d2eyhwd

Podziel się opinią

Share
d2eyhwd
d2eyhwd