Trwa ładowanie...
d3sblgu

Wiemy, co stanie się z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks! Nie będzie przyjemnie

Dobrze wiemy i ty też wiesz, że regularne uprawianie seksu ma swoje wady i zalety. Nie ukrywamy też, że tych drugich jest zdecydowanie więcej. Jednak nie o tym chcemy powiedzieć ci tym razem. Chcemy ostrzec cię przed tym, co może stać się z twoim ciałem, kiedy nagle przestaniesz uprawiać seks i przejdziesz na stronę abstynencji. Nie wygląda to dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiemy, co stanie się z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks! Nie będzie przyjemnie
(123RF.COM)
d3sblgu

Odpowiedzi na to pytanie udzieliły dr Candice Nicole i dr Anne Mauro, które specjalizują się w badaniach nad ludzką seksualnością i terapią par. W 2014 roku rozpoczęły eksperyment, którego wyniki opublikował portal ATTN. Lekarki przebadały grupę osób, które w młodym wieku regularnie utrzymywały kontakty seksualne i po pewnym czasie ich zaprzestały. Oto 3 główne zmiany, które w ich organizmie zauważyły Nicole i Mauro.

123RF.COM

Po pierwsze:
Penis musi regularnie ejakulować i znajdować się w stanie erekcji, żeby w przyszłości uniknąć impotencji i kłopotów z wytryskiem. Pomaga to również w ograniczeniu ryzyka zachorowania na raka prostaty. W przypadku kobiet długa przerwa od seksu, zwłaszcza w okresie menopauzy lub po urodzeniu dziecka, może wpłynąć na grubość ścianek pochwy. Oprócz tego możesz narazić się na zmniejszenie nawilżenia dróg rodnych.

Po drugie:
Stres. Mnóstwo stresu.- Uczucie poirytowania i ciągłego napięcia jest normalne dla kogoś, kto kiedyś był seksualnie aktywny, a teraz całkowicie tego zaprzestał – wyjaśnia dr Nicole. Jest to związane przede wszystkim z gospodarką hormonalną i rosnącą presją otoczenia, które uważa, że regularny seks należy do naszych "obowiązków".

Po trzecie:
Będąc aktywnym seksualnie staramy się regularnie badać, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i niczym się nie zaraziliśmy. Kiedy przestajemy uprawiać seks, przestajemy też czuć potrzebę, żeby regularnie kontrolować swoje ciało i jego strefy intymne. Bo przecież skoro nikt ich nie dotyka, nie ma powodów do zmartwień. Szkoda tylko, że to absolutnie nieprawda i powinnyśmy sprawdzać stan naszego zdrowia przynajmniej raz na kilka miesięcy. Bo lepiej dmuchać na zimne.

123RF.COM

Spokojnie, nie wszystko jest stracone! Żeby zredukować negatywne skutki seksualnej abstynencji wystarczy zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze: masturbacja nie jest niczym złym i pomaga rozładować napięcie. Po drugie: stres to twój wróg numer 1, dlatego pozbądź się go przy pomocy treningu cardio i odpowiedniej diety, bogatej w białko i składniki mineralne. I dalej ciesz się życiem!

Abstynencja seksualna (bez tabu):

d3sblgu

Podziel się opinią

Share

d3sblgu

d3sblgu