Blisko ludziWiemy, co stanie się z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks! Nie będzie przyjemnie

Wiemy, co stanie się z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks! Nie będzie przyjemnie

Wiemy, co stanie się z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks! Nie będzie przyjemnie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska

03.07.2017 16:52, aktual.: 03.07.2017 18:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrze wiemy i ty też wiesz, że regularne uprawianie seksu ma swoje wady i zalety. Nie ukrywamy też, że tych drugich jest zdecydowanie więcej. Jednak nie o tym chcemy powiedzieć ci tym razem. Chcemy ostrzec cię przed tym, co może stać się z twoim ciałem, kiedy nagle przestaniesz uprawiać seks i przejdziesz na stronę abstynencji. Nie wygląda to dobrze.

Odpowiedzi na to pytanie udzieliły dr Candice Nicole i dr Anne Mauro, które specjalizują się w badaniach nad ludzką seksualnością i terapią par. W 2014 roku rozpoczęły eksperyment, którego wyniki opublikował portal ATTN. Lekarki przebadały grupę osób, które w młodym wieku regularnie utrzymywały kontakty seksualne i po pewnym czasie ich zaprzestały. Oto 3 główne zmiany, które w ich organizmie zauważyły Nicole i Mauro.

Obraz
© 123RF.COM

Po pierwsze:
Penis musi regularnie ejakulować i znajdować się w stanie erekcji, żeby w przyszłości uniknąć impotencji i kłopotów z wytryskiem. Pomaga to również w ograniczeniu ryzyka zachorowania na raka prostaty. W przypadku kobiet długa przerwa od seksu, zwłaszcza w okresie menopauzy lub po urodzeniu dziecka, może wpłynąć na grubość ścianek pochwy. Oprócz tego możesz narazić się na zmniejszenie nawilżenia dróg rodnych.

Po drugie:
Stres. Mnóstwo stresu.- Uczucie poirytowania i ciągłego napięcia jest normalne dla kogoś, kto kiedyś był seksualnie aktywny, a teraz całkowicie tego zaprzestał – wyjaśnia dr Nicole. Jest to związane przede wszystkim z gospodarką hormonalną i rosnącą presją otoczenia, które uważa, że regularny seks należy do naszych "obowiązków".

Po trzecie:
Będąc aktywnym seksualnie staramy się regularnie badać, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku i niczym się nie zaraziliśmy. Kiedy przestajemy uprawiać seks, przestajemy też czuć potrzebę, żeby regularnie kontrolować swoje ciało i jego strefy intymne. Bo przecież skoro nikt ich nie dotyka, nie ma powodów do zmartwień. Szkoda tylko, że to absolutnie nieprawda i powinnyśmy sprawdzać stan naszego zdrowia przynajmniej raz na kilka miesięcy. Bo lepiej dmuchać na zimne.

Obraz
© 123RF.COM

Spokojnie, nie wszystko jest stracone! Żeby zredukować negatywne skutki seksualnej abstynencji wystarczy zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze: masturbacja nie jest niczym złym i pomaga rozładować napięcie. Po drugie: stres to twój wróg numer 1, dlatego pozbądź się go przy pomocy treningu cardio i odpowiedniej diety, bogatej w białko i składniki mineralne. I dalej ciesz się życiem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (129)
Zobacz także