Trwa ładowanie...

Wiemy, dlaczego książę William nie nosi obrączki!

Chociaż małżeństwem Kate i William są już ponad 6 lat, to na palcu księcia nie ujrzymy obrączki. Jego małżonka pozostała wierna tradycji, z kolei następca tronu postanowił zmienić panujące zwyczaje. Wiemy, dlaczego podjął taką decyzję.

Wiemy, dlaczego książę William nie nosi obrączki!Źródło: Getty Images
d1323oq
d1323oq

Obrączka ślubna to symbol wiecznej miłości. Według tradycji nosimy ją na palcu serdecznym prawej ręki. W większości krajów nosi się je jednak na lewej ręce, ze względu na to, że żyły palca serdecznego lewej ręki są bezpośrednio połączone z sercem. Kiedy tradycja się pojawiła, ozdobę nosiły wyłącznie kobiety. Dlaczego w Polsce nosimy obrączki na prawej dłoni? Dlatego, że kobiety na znak solidarności z wdowami po Powstaniu Styczniowym przekładały obrączkę na prawą dłoń. Miał być to symbol żałoby.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Niezależnie od tego, na której dłoni nosimy symbol małżeństwa, książe William postanowił całkowicie z niego zrezygnować. Podczas gdy jego żona, księżna Kate nie rozstaje się ze swoim pierścionkiem zaręczynowym i złotą obrączką, na dłoni następcy tronu nie ujrzymy żadnej biżuterii. Czy to znak, że nie jest szczęśliwy w małżeństwie, a może wymóg dworskiej etykiety? Nic z tych rzeczy!

d1323oq

Tuż po ślubie Williama i Kate, Pałac Kensigton wystosował oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że brak obrączki na dłoni księcia to po prostu kwestia gustu. William po prostu nie lubi biżuterii i źle się w niej czuje, dlatego zerwał z tradycją i postanowił z niej zrezygnować. Oczywiście po konsultacji z jego małżonką.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA

Książe nie jest jedynym znanym mężczyzną, który odmówił noszenia ślubnej obrączki. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, również nie nosi małżeńskiego symbolu. I chociaż Melanię poślubił 12 lat temu, przez cały ten okres nie pokazał się publicznie z obrączką na palcu. Najwyraźniej nie czuje takiej potrzeby.

Wielu mężczyzn wyznaje podobne poglądy do księcia Williama i Donalda Trumpa. Część z nich uważa, że obrączka jest niemęska lub przeszkadza im w pracy. Ilu mężczyzn, tyle gustów. Najważniejsze jest, żeby nie robić nic wbrew własnym upodobaniom.

d1323oq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1323oq