Wrzuć do spłuczki i ciesz się czystością. Muszla jak nowa

Oto prosty trik na czyszczenie toalety
Oto prosty trik na czyszczenie toalety
Źródło zdjęć: © Getty Images

12.12.2023 10:38, aktual.: 15.12.2023 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyszczenie toalety to przykry i niewdzięczny obowiązek. Nie ma znaczenia, ile wysiłku w to włożymy, efekt rzadko jest zadowalający. Jednak ten niezwykły patent zmienia zasady gry. Lśniąca i higieniczna muszla jest wreszcie w zasięgu ręki.

Szorowanie toalety to smutny przymus, od którego każdy z nas najchętniej szybko by się wymigał. Włożony wysiłek często nie gwarantuje zadowalającego finału. Trudno usunąć zbierające się w muszli osady, w których później radośnie pasożytuje wiele niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów. Na szczęście wystarczy tylko jedna rzecz, aby przez długi czas cieszyć się czystością i świeżym zapachem. Stosując ten sprytny patent, nie tylko się nie zmęczymy, ale też osiągniemy o wiele lepsze rezultaty, których nie gwarantują tradycyjne (i bardzo męczące!) sposoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Higienicznie czysta toaleta? To możliwe bez wysiłku

Brzydki zapach, żółte plamy od osadów i brązowe zacieki to powszechny problem wielu domowych toalet. Niewiele możemy na to poradzić, bo czyszczenie muszli klozetowej przypomina walkę z wiatrakami. Szorowanie jest oczywiście nieodzowne, jednak aby dłużej cieszyć się czystą toaletą, warto zacząć od... spłuczki.

Bardzo często o niej zapominamy, ponieważ jej rozkręcenie jest zadaniem trudnym, a gdy znajduje się w zabudowie wręcz niemożliwym. Tymczasem dostęp do tego właśnie zbiornika wody umożliwia utrzymanie całej muszli w czystości. W sklepach znajdziemy liczne środki, które są przeznaczone do czyszczenia spłuczek. Jeśli jednak nie chcemy w nie inwestować, poszukajmy alternatywnych rozwiązań.

Wrzuć to do muszli. Łatwe i tanie rozwiązanie problemów

Kupne środki czyszczące można łatwo zastąpić za pomocą innego detergentu, który większość z nas już ma pod ręką. W tym momencie z pewnością ucieszą się posiadacze zmywarek do naczyń, ponieważ wystarczy wrzucić do środka zwykłą kapsułkę do zmywarki. Nie tylko oczyści i odświeży cały zbiornik, ale w trakcie spłukiwania zadba również o stan muszli klozetowej. Woda będzie już zawierać w sobie śladowe ilości środka czyszczącego, który przedłuży jej świeżość i odwlecze w czasie konieczność ponownego szorowania.

Na zawsze zapomnij o osadach i brzydkim zapachu wydobywającym się z toalety. Jeśli raz na dwa tygodnie wrzucisz do spłuczki kapsułkę do zmywarki, będzie się ona stopniowo rozpuszczać i czyścić toaletę za ciebie. Dzięki temu czas pomiędzy kolejnymi szorowaniami znacząco się wydłuży, odwlekając nieco ten przykry obowiązek.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także