Wetrzyj w brudny materac. Po chwili będzie jak nowy

Wetrzyj w brudny materac. Po chwili będzie jak nowy

Tik Tok / easy.tips39
Tik Tok / easy.tips39
Źródło zdjęć: © Tik Tok
08.12.2023 11:47

Porządny materac to niemały wydatek, dlatego byłoby idealnie, gdyby jeden wystarczył na długie lata. Czy to możliwe? Dzięki temu doskonałemu trikowi nawet stary i zużyty sprzęt będzie jak nowy – do tego bez kosztów i wysiłku.

Zdrowy sen to podstawa dobrego życia. Dlatego o miejsce do spania powinniśmy dbać równie starannie, jak o pozostałe pomieszczenia. Warto zainwestować w solidne łóżko i wygodny materac, który posłuży nam przez długie lata. Niestety, każdy sprzęt z czasem się brudzi, a materac nie jest żadnym wyjątkiem. Spędzamy na nim sporą część doby, w nocy się pocimy, a jeżeli mamy też zwyczaj jedzenia w łóżku – dodatkowo go brudzimy.

Na szczęście istnieje sposób, aby uratować nawet najbardziej doświadczony przez los materac. Zamiast go wyrzucać, wystarczy porządnie wyczyścić.

Brudny materac? Sięgnij po złoty środek prosto z kuchni

Pewien użytkownik Tik Toka, znany jako @easy.tips39, to prawdziwy ekspert w dziedzinie sprzątania. Niedawno podzielił się ze swoimi obserwatorami niezawodnym sposobem na wyczyszczenie nawet najbardziej zabrudzonego materaca. Nie wymaga on wielkich nakładów finansowych, bo potrzebne środki każdy z nas ma już w domu, a konkretniej – w kuchni. W przepisie na niemal magiczny preparat znalazł się przyjaciel każdego czyściocha, znany i lubiany… ocet.

Przepis na sukces. Wystarczy zmieszać kilka tanich składników

Aby uzyskać płyn czyszczący, dzięki któremu z łatwością pozbędziemy się zanieczyszczeń z materaca, wystarczy przygotować 150ml ciepłej wody, a następnie dodać do niej 1 łyżkę soli, 1 łyżkę sody oczyszczonej, 1 łyżkę płynu do naczyń i 2 łyżki octu. Składniki mieszamy w misce, po czym przelewamy do butelki. Tym razem nie musi być z atomizerem, wystarczy zwykła plastikowa. W nakrętce dodatkowo robimy małą dziurkę, żeby ułatwić sobie dozowanie płynu. Teraz bierzemy czystą ściereczkę i zabieramy się do roboty.

Przetrzyj materac i zobacz różnicę. Ta mikstura działa cuda

W jaki sposób czyścimy materac? Najpierw posypujemy go zwykłą solą kuchenną (wystarczy 1 łyżka, ale wszystko zależy od rozmiaru). Następnie skrapiamy powierzchnię wcześniej przygotowaną miksturą czyszczącą (nie za dużo, by za bardzo nie zmoczyć materiału). Odczekujemy chwilę, po czym chwytamy za ściereczkę i bardzo dokładnie – miejsce koło miejsca – pocieramy materac, aż wyciągniemy z niego cały brud.

Pozbędziemy się nie tylko zanieczyszczeń, ale również kurzu i roztoczy, które mogą powodować alergię. Materac będzie jak nowy, a my w końcu przestaniemy kochać, siadając na łóżku…

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta