Wrzuć jajko do wody i je obserwuj. Szybko przekonasz się, czy jest świeże

Wrzuć jajko do wody i je obserwuj. Szybko przekonasz się, czy jest świeże

Jak sprawdzić, czy jajka są jeszcze świeże?
Jak sprawdzić, czy jajka są jeszcze świeże?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.03.2024 10:40, aktualizacja: 26.03.2024 11:08

Jajka to nieodłączny element wielu naszych dań. Można je jeść solo albo w połączeniu z innymi produktami. Nic więc dziwnego, że często je kupujemy. Jak jednak sprawdzić, czy te, które mamy już w lodówce są jeszcze dobre? Mamy na to aż dwa sprawdzone sposoby.

Jajka możemy wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. Niektórzy smażą lub gotują je na śniadanie, a inni dodają je do ciast lub sałatek. Możne je także jeść surowe w postaci kogla-mogla. Zanim jednak użyjemy ich do stworzenia jakiejś potrawy, należy sprawdzić, czy są jeszcze świeże. Okazuje się, że to prostsze niż się wydaje.

Potrząśnij jajkiem, a przekonasz się, czy jest świeże

Tak naprawdę nie wiemy, ile czasu jajka leżą w sklepie, zanim je kupimy. Oczywiście warto zwracać uwagę na termin ich ważności, jednak nie zaszkodzi również sprawdzić w nieco inny sposób, czy są świeże. Co więcej, nie musimy ich w tym celu rozbijać.

Aby dowiedzieć się, czy wybrane przez nas jajko jest jeszcze dobre, wystarczy nim energicznie potrząsnąć. Musimy to robić bardzo ostrożnie, ponieważ może nieoczekiwanie wypaść nam z rąk, robiąc przy tym ogromny bałagan.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli będą się z niego wydobywały różne dźwięki, to znak, że może już nie nadawać się do spożycia. Kiedy jednak nic nie usłyszymy, możemy bez obaw wykorzystać go do przyrządzenia naszego posiłku.

Jak sprawdzić, czy jajko jest świeże?

Okazuje się, że istnieje znacznie więcej sposobów, aby przekonać się, czy jajka w naszej lodówce są jeszcze dobre. W dodatku wykorzystamy do tego wyłącznie to, co mamy w domu.

W tym celu przyda nam się miseczka z wodą, w której należy zanurzyć nasze jajko. Kiedy już to zrobimy, trzeba już tylko je bacznie obserwować. To właśnie po tym, jak się "zachowuje" dowiemy się, czy możemy go jeszcze do czegoś wykorzystać.

Jeśli nasze jajko leży poziomo na dnie wody, możemy mieć pewność, że jest ono świeże. Gdy jednak unosi się ono na wodzie lub podnosi pionowo, powinniśmy uważać, bowiem to może oznaczać, że nie jest już ono zdatne do jedzenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta