Trwa ładowanie...

Wszystko o mikropigmentacji

Mikropigmentacja, czyli popularnie zwany makijaż permanentny lub makijaż trwały. Usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem pań, a oprócz ewidentnej funkcji estetycznej, spełnia również funkcję medyczną. Oto garść najważniejszych informacji na ten temat oraz fakty i mity na temat tej metody poprawiania urody.
Share
Wszystko o mikropigmentacji
Źródło: Thinkstockphotos
d4lwwkw

Mikropigmentacja, czyli popularnie zwany makijaż permanentny lub makijaż trwały. Usługa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem pań, a oprócz ewidentnej funkcji estetycznej, spełnia również funkcję medyczną. Oto garść najważniejszych informacji na ten temat oraz fakty i mity na temat tej metody poprawiania urody. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ten dość kosztowny zabieg?

Na czym polega zabieg mikropigmentacji? Wykonuje się go w celu podkreślenia naturalnej urody bądź skorygowaniu mankamentów. Dobrze wykonany makijaż permanentny daje w pełni naturalny i estetyczny wygląd. Zabieg polega na precyzyjnej implantacji hipoalergicznych pigmentów do warstwy podstawnej naskórka (ok.0,28 mm). Pigment wprowadzany jest przy pomocy jednorazowych sterylnych igieł.

Intensywność pigmentu oraz jego kolor zależą od następujących czynników:

d4lwwkw

• rodzaju cery oraz wieku klientki,
• stosowanej techniki,
• pielęgnacji pozabiegowej.

Czas utrzymania się pigmentu w skórze wynosi od 2 do 5 lat i zależny jest od:
• użytego barwnika,
• ekspozycji skóry na słońce,
• przyjmowanych leków,
• sposobu pielęgnacji skóry,
• typu cery klientki,
• głębokości aplikacji barwnika

W celu odnowienia i wzmocnienia koloru, po 2 latach można wykonać zabieg korekcyjny. W przeciwnym wypadku, wraz ze złuszczaniem naskórka, pigment stopniowo będzie coraz jaśniejszy.

POLECAMY: MAKIJAŻ KROK PO KROKU

d4lwwkw

Mikropigmentacja medyczna

Mikropigmentacja daje możliwość tuszowania blizn po operacjach chirurgicznych oraz różnych innych defektów skóry. Dla większości klientów zabieg ten jest jedyną możliwością powrotu do swojego naturalnego wyglądu.

Możliwości zabiegu mikropigmentacji medycznej, to między innymi:
• skorygowanie kształtu i nadanie koloru ustom po odbytej operacji w przypadku rozszczepu wargi,

• odtworzenie brodawki sutkowej, nadanie jej regularnego kształtu bądź powiększenia zbyt małej otoczki brodawkowej po zabiegach pomniejszania i powiększania piersi oraz po mastektomii. Uzyskuje się w ten sposób bardzo naturalnie wyglądającą brodawkę w odcieniu dobranym odpowiednio do karnacji.
• wizualne odtworzenie włosów w przypadku łysienia plackowatego,
• kamuflaż dużych naczyniaków oraz odbarwień skóry w przypadku bielactwa poprzez wprowadzenie barwnika zbliżonego w odcieniu do koloru skóry.

d4lwwkw

Przeciwwskazania. Nie powinny go wykonywać osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest też wskazany dla osób z nadwrażliwością na ból. Muszą również z niego zrezygnować (do momentu całkowitego wyzdrowienia) osoby z aktywną opryszczką i cierpiące z powodu infekcji.

Sam zabieg. Przed wykonaniem makijażu trwałego ust powinno się przez trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po zabiegu przyjmować lek przeciw opryszczce (Heviran). Preparat ten musi nam przepisać lekarz.

Należy nastawić się na dość bolesne doświadczenie, jednak zawsze miejsce pod mikropigmentację jest znieczulane miejscowo (krem Emla, znieczulenie dentystyczne). Zanim jednak specjalista rozpocznie zabieg, rysuje makijaż na brudno, aby pokazać możliwy do uzyskania efekt.

Po zabiegu skóra może być opuchnięta i zaczerwieniona. Najlepiej prezentują się brwi - tu efektów ubocznych nie widać prawie wcale. Powieki mogą być trochę opuchnięte, na ogół jednak po jednym dniu opuchlizna schodzi. Tak samo usta, które mogą mieć większą objętość.

Jakie są koszty zabiegu mikropigmentacji?

Brwi: 600-900 zł.
Usta: kontur 600-700 zł; z wypełnieniem 800-1100 zł.
Oczy: górna powieka 400-450 zł; dolna powieka 350 zł; całość 600-700 zł.

(jj/ma)

POLECAMY: MAKIJAŻ KROK PO KROKU

d4lwwkw

Podziel się opinią

Share
d4lwwkw
d4lwwkw