Trwa ładowanie...

Wybielanie zębów - piękny uśmiech panny młodej

Biała suknia plus żółte zęby to nie najlepsze połączenie. Jeśli chcemy pięknie i elegancko wyglądać na ślubnym kobiercu, zafundujmy sobie wybielanie zębów. Jak to zrobić i gdzie?

Share
Wybielanie zębów - piękny uśmiech panny młodej
Źródło: 123RF
dgy9yb8

Biała suknia plus żółte zęby to nie najlepsze połączenie. Jeśli chcemy pięknie i elegancko wyglądać na ślubnym kobiercu, zafundujmy sobie wybielanie zębów. Jak to zrobić i gdzie?

Niestety, nie każda z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Tak naprawdę mało kto posiada naturalny jasny odcień zębów. W dodatku spożywamy wiele produktów barwiących nasze zęby: kawę, herbatę, czerwone wino. Po kolorze zębów możemy także rozpoznać, czy nasz rozmówca często sięga po papierosa. W dniu ślubu chcemy natomiast wyglądać idealnie, a co za tym idzie – pragniemy zatuszować wszelkie niedoskonałości.

Nie zapomnijmy przy tym zadbać o wygląd naszych zębów. Inaczej, kiedy się uśmiechniemy, dla wszystkich będzie jasne: ta pani lubi kawę… Aby w dzień ślubu olśnić gości pięknym uśmiechem, mamy do wyboru na rynku bardzo dużą gamę produktów i metod wybielania zębów w różnych cenach: od bardzo drogich do całkiem przystępnych. Co jednak najważniejsze, aby uzyskać pożądany efekt, za wybielanie zębów powinnyśmy zabrać się na długo przed wyznaczoną datą ślubu.

dgy9yb8

W domu czy u dentysty?

W dzisiejszych czasach oferta zabiegów służących wybieleniu zębów jest bardzo duża: możemy wybielić zęby w salonie dentystycznym lub zrobić to w domu same. Zapomnijmy jednak o „domowych sposobach” w postaci płukania jamy ustnej sodą czy przemywania zębów wodą utlenioną. Te metody stosowane na dłuższą metę mogą doprowadzić do zniszczenia szkliwa, a tego przecież nie chcemy. Najlepiej więc wybrać specjalne preparaty służące do wybielania zębów – są one o wiele bezpieczniejsze i łagodniejsze dla naszych zębów. Na rynku są dostępne pasty wybielające, specjalne żele, które nakładamy na noc na zęby oraz paski wybielające.

Ceny wahają się (w zależności od produktu) od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jest to niedrogi sposób na rozjaśnienie uśmiechu, w dodatku dość wygodny, ponieważ aby wybielić zęby nie musimy udawać się do gabinetu dentystycznego. Najlepiej spróbować kilka spośród dostępnych środków, aby wybrać dla siebie ten najlepszy.

Na efekty będziemy musiały jednak trochę poczekać, ponieważ preparaty te są skuteczne, jeśli stosujemy je regularnie. Przygotowania do ślubu powinnyśmy więc zacząć naprawdę wcześnie…

Jeżeli jednak nie pociąga nas samodzielne eksperymentowanie w domu i w dodatku do ślubu nie zostało zbyt dużo czasu, najlepszym wyjściem jest udanie się do dentysty – efekty wybielania w gabinecie są z reguły o wiele szybciej widoczne niż w przypadku samodzielnego stosowania żeli i past. W gabinecie zabiegi są trochę droższe: od kilkuset do 2000 zł, ale dla niektórych może być to jedynym wyjściem, ponieważ środki dostępne w aptekach nie są niezawodne.

dgy9yb8

Za gabinetem przemawia także to, że jesteśmy pod fachową opieką lekarza. Stomatolog pomoże nam wybrać najbardziej odpowiednią dla nas metodę wybielania zębów. Przed zabiegiem zaleca się jednakże wyleczenie próchnicy we wszystkich zębach oraz ponowne wypełnienie ubytków, w których plomba jest już trochę wyszczerbiona.

Wybielanie zębów w salonie kosmetycznym?

Odkąd na rynku pojawiła się możliwość zabiegu PureLite, wybielić zęby możemy nie tylko u dentysty, ale także w odpowiednio wyposażonym salonie kosmetycznym. To dobra wiadomość dla tych, którzy panicznie boją się fotela dentystycznego. Wizyta w salonie kosmetycznym wywołuje u nas o wiele przyjemniejsze skojarzenia niż wizyta u dentysty. Jak jednak wygląda ten zabieg?

Na zęby nanoszony jest specjalny żel, po czym nasze zęby przy pomocy specjalnej lampy zostają naświetlone strumieniem światła o niebieskim odcieniu. Czas zabiegu to około 60 minut, ceny natomiast wahają się od 400 zł do 1000 zł – w zależności od miasta i renomy salonu.

Czy to boli?

Za tym, aby nie zostawiać wybielania zębów na ostatni moment przed ślubem przemawia także fakt, że dla niektórych z nas zabieg wybielania może spowodować podrażnienie zębów. W efekcie możemy odczuwać ból w pierwszych dniach po zabiegu. Nasze zęby mogą także stać się bardziej wrażliwe na ciepło i zimno lub słodkie i kwaśne smaki. Nie psujmy sobie więc weselnej uczty zbyt późno wykonanym wybielaniem zębów.

dgy9yb8

A jeśli moje zęby są naprawdę fatalne?

Jeśli posiadasz naprawdę zniszczone zęby, z licznymi nierównościami i przebarwieniami, z którymi preparaty wybielające ani inne techniki wybielania sobie nie radzą, wyjściem dla ciebie może być nałożenie porcelanowych licówek. Te malutkie nakładki umieszczane na zębach pomogą także w przypadkach, jeśli mamy duże szpary między zębami. Licówki zakrywają niedoskonałości zgryzu, a dobierając jaśniejszy odcień licówek uzyskamy tym samym efekt białego uśmiechu. Niestety, ich cena jest dość wygórowana: od 700 zł za sztukę. Ale z drugiej strony… ślub to wyjątkowa okazja, może więc warto zainwestować w piękny uśmiech na ślubnych fotografiach?

(ala/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

* Panna młoda po czterdziestce*

dgy9yb8

Podziel się opinią

Share
dgy9yb8
dgy9yb8