Wylej na kostkę brukową. Brud i mech znikną z oczu

Wylej na kostkę brukową. Brud i mech znikną z oczu

Czyszczenie kostki brukowej wcale nie musi być drogie
Czyszczenie kostki brukowej wcale nie musi być drogie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
14.04.2023 15:42, aktualizacja: 05.03.2024 08:21

Po zimie kostka brukowa jest szara, brudna, poplamiona, a po dawnym kolorze nie ma już śladu? To znak, że czas na jej renowację. Możesz wykonać ją samodzielnie.

Nawet najładniejszy dom z imponujących rozmiarów ogrodem traci na wyglądzie, jeśli jego podjazd jest zaniedbany. Niestety, po zimie kostka brukowa szarzeje i co za tym idzie, nie wygląda ona estetycznie. Konieczne jest jej dokładne wyczyszczenie. Na szczęście, nie jest to trudne zadanie.

Patent, dzięki któremu kostka brukowa odzyska dawną świetność

Zaniedbana kostka brukowa to nie tylko zabrudzenie i zszarzenie. To także wszechobecne chwasty i mech, który pokrywa szczeliny w kostce. Niestety, to zjawisko jest w pełni naturalne, ponieważ wilgotne i ciemne szczeliny to raj zarówno dla chwastów, jak i dla mchu. Zanim zabierzesz się za czyszczenie kostki brukowej, dokładnie ją zamieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Następnie przygotuj roztwór z octu i wody w proporcji 2:1, czyli dwie porcje octu na jedną porcję wody. Spryskaj nim szczeliny pomiędzy kostką brukową i pozostaw go tam na całą dobę. Pamiętaj, żeby zabrać się za to, gdy jest bezwietrznie i nie pada deszcz — inaczej cały zabieg pójdzie na marne. Po upływie doby zamieć dokładnie kostkę brukową. Zarówno po chwastach, jak i po mchu nie powinno być śladu i ten stan powinien utrzymać się przed jakieś dwa miesiące, jednak nie jest to regułą. Po tym czasie całą procedurę należy powtórzyć.

Następnego dnia przygotuj duże wiadro i płyn do mycia naczyń. Płyn do mycia naczyń rozrób z wodą w proporcji 1:3, czyli porcja płynu na 3 porcje wody. Przygotowaną mieszanką umyj kostkę brukową. Najłatwiej jest użyć do tego szorstkiej szczotki na długim kiju. Wetrzyj mieszankę w podłoże i pozostaw ją tak na całą dobę. Po 24 godzinach spłucz. Jeśli masz w domu myjkę ciśnieniową, nie zawahaj się jej użyć. Zmyje ona cały brud zarówno z kostki jak i ze szczelin pomiędzy kostkami. Alternatywnie wystarczy wiadro z czystą wodą do spłukania brudu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta