Wyszła za milionera i rzuciła modeling. Oto jak wygląda dziś

Wyszła za milionera i rzuciła modeling. Oto jak wygląda dziś

Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich"
Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich"
Źródło zdjęć: © AKPA
22.11.2023 11:57, aktualizacja: 22.11.2023 13:02

Renata Gabryjelska powróciła na salony. Modelka i aktorka, znana przede wszystkim z roli Ewy Kowalskiej w serialu "Złotopolscy", pojawiła się na wybiegu podczas pokazu mody MMC. W marcu tego roku skończyła 51 lat.

W latach 90. i dwutysięcznych Renata Gabryjelska była prawdziwą gwiazdą. Modelka, I wicemiss w konkursie Miss Polonia 1993 i aktorka znana przede wszystkim z roli Ewy Kowalskiej w "Złotopolskich", zrezygnowała z kariery z jednego powodu - miłości. Wyszła za mąż za założyciela stacji RMF FM i milionera Stanisława Tyczyńskiego. Od tamtej pory rzadko kiedy pojawiała się na salonach. Uczyła się reżyserii.

Renata Gabryjelska powróciła na wybieg

Renata Gabryjelska ukończyła Warszawską Szkołę Filmową oraz szkołę Wajdy. Na swoim koncie ma realizacje kilku krótkometrażowych filmów dokumentalnych, a także rolę w anglojęzycznym filmie fabularnym "Safe Inside" z 2019 roku, który zdobył m.in. nagrodę za najlepszy thriller na międzynarodowym festiwalu filmowym w San Diego.

Przez wiele lat robiła jednak karierę w modelingu, do którego postanowiła powrócić. W wtorek 21 listopada wystąpiła w pokazie jesienno-zimowej kolekcji polskiej marki MMC.

Renata Gabryjelska w jesienno-zimowym pokazie MMC
Renata Gabryjelska w jesienno-zimowym pokazie MMC© AKPA | AKPA
- Ciało to wszystko pamięta - mówiła w "Dzień Dobry TVN" w styczniu br., gdzie wyznała, że powrót do modelingu był dla niej "dużym zaskoczeniem".
Renata Gabryjelska w jesienno-zimowym pokazie MMC
Renata Gabryjelska w jesienno-zimowym pokazie MMC© AKPA | AKPA

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To była emocjonalna decyzja"

Choć Renata Gabryjelska zrezygnowała z kariery dla miłości, jej decyzja nie była kaprysem. Nie ukrywa jednak, że mimo wszystko kosztowała ją wiele emocji.

- Jestem człowiekiem, dla którego miłość była wartością nadrzędną i motorem do działania. Długo na nią czekałam. Pojawiła się niespodziewanie. Wywróciła moje życie do góry nogami. Zakochałam się. Byłam wtedy młoda, miałam 29 lat i dużo więcej odwagi. To był wybór serca. Jestem z moim Stasiem 20 lat. Kawał czasu. To pokazało mi że, choć to była emocjonalna decyzja, to nie był tylko kaprys - ujawniła w rozmowie z "Co Za Tydzień".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.