Wzory tatuaży na rękę męskie

Wzory tatuaży na rękę męskie
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | StockSnap,ShaktiShiva,Hassgt,Skullman
Agnieszka Krasa

28.02.2018 11:55, aktual.: 23.04.2018 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wzory męskich tatuaży na rękę mogą jedynie pełnić funkcje ozdobne bądź mieć głębokie znaczenie dla ich posiadaczy. Przemyślany motyw w odpowiednio dobranym miejscu doda duchowej mocy i siły fizycznej. Przyjrzyjmy się najciekawszym i najmodniejszym wzorom męskich tatuaży na ręce.

Tatuaże męskie na ramieniu i przedramieniu

Męskie tatuaże na ramieniu mogą spójnie łączyć się z tatuażami na przedramieniu. Często stosowanym rozwiązaniem jest kilka drobniejszych motywów, umieszczonych na długości całej ręki. Zazwyczaj łączy je kolorystyka, stylistyka lub jeden artysta tatuator. Nie przemija również moda na tatuaże rękawy, co szczególnie efektownie prezentuje się, gdy wzory tatuaży rozłożone są już od palców dłoni aż po biceps, a niekiedy przechodzą dalej, na klatkę piersiową, plecy, szyję, kark. W ten sposób ozdabia się jedną albo dwie ręce, a motywy są stosowane zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Cały rękaw warto utrzymać w czarnych barwach bądź postawić na wielokolorową ozdobę rąk, co niezwykle przyciąga uwagę.

Tatuaże na rękę, dłoń i palce, w ciekawej kompozycji, zastępują męską biżuterię i dobrze wyglądają przez długie lata. Wśród wzorów tatuaży męskich na rękę królują tatuaże napisy w rożnych językach (istotne sekwencje, cytaty, inicjały, słowa wplecione w daty, z twarzami ukochanych członków rodziny, odciskami dłoń i stóp dzieci), rysunki graficzne, motywy roślinne, drzewne, zwierzęce, filmowe oraz baśniowe. Często spotykane są także takie nawiązania religijne, jak różańce, elementy przeniesione z obrazów, postaci świętych, a również dekoracyjne opaski w stylu black out tattoo, czyli jedynie miejscowego zaczerniania połaci skóry na rękach.

Obraz
© Pixabay.com | djirocksit,StockSnap

Wzory tatuaży męskich na rękę tribal

Tatuaże typu tribal są szalenie popularne u mężczyzn, a najczęściej widujemy je w czarnych barwach, ewentualnie z niewielką domieszką koloru. Tradycyjnie używano również odcieni niebieskiego i pogrubień. Pierwotnie takie wzory tatuaży nanoszono pod skórę plemiennych wojowników indiańskich i miały one wywoływać strach u przeciwników. Tribale charakteryzowały konkretne szczepy i wyznaczały pozycję mężczyzny w hierarchii. Ten styl tatuażu to przede wszystkim proste, opływowe kształty, głównie w formie półkoli, wirów, haków, przedstawiające odwzorowanie bóstw, zwierząt, porządku w przyrodzie, ład występujący w naturze, a także potęgę jej naturalnych sił. Historia tribali sięga wierzeń celtyckich, maoryskich oraz z wyspy Borneo, nawiązuje do ludzkich losów, narodzin, życia i śmierci. Wzory tatuaży męskich na rękę w formie tribali to oznaka męskiego honoru, symbol rytuału przejścia, a nawet element maskujący podczas polowań. Praktykowali je Aztekowie, Hawajczycy, Polinezyjczycy, Filipińczycy, Samoańczycy. Obecnie wśród najpopularniejszych tribali męskich dominują abstrakcyjne promienie słoneczne, krzyże graficzne, węzły, krzyże celtyckie, ptaki, skrzydła aniołów, kwiaty iban, oko Horusa, kalendarz Majów czy smoki i tygrysy.

Historia i podróże są niewyczerpalną kopalnią inspiracji do tworzenia tatuaży. Grafika nie tylko imponująco wygląda, ale ma także głębsze znaczenie. Aby dowiedzieć się więcej o obcych kulturach, koniecznie zajrzyj do map, atlasów, przewodników na WP radarOkazji.

Obraz
© Pixabay.com | objectifemotion,terg,tacofleur,Wadams

Wzory tatuaży męskich na rękę biomechaniczne – hiperrealizm na ciele

Oryginalne motywy biomechaniczne zyskały dużą popularność już lata temu, po projekcji filmu ”Obcy”. Postać znaną wszystkim z tego kinowego obrazu stworzył Hans Rudolf Giger. Kolejny był ”Terminator”. Upiększanie ciała tego typu wzorami tatuaży na rękę jest niezwykle efektowne, robiące wrażenie, pobudzające wyobraźnię, zwłaszcza, gdy artysta tatuator zwraca szczególną uwagę na najdrobniejsze detale. Biomechanika łączy w tatuażach części ludzkiego ciała z fragmentami wziętymi prosto z najbardziej zaawansowanych maszyn. Efekt końcowy przypomina nieco cyborga, przynajmniej fragmentarycznie, a ozdobiona tatuażem biomechanicznym ręka lub noga (bo to na nie najczęściej nanosi się takie motywy) przenosi nas w kosmiczny i nieco niedostępny dotychczas dla ludzkiego ciała o ograniczonych możliwościach świat elektroniki. Ludzka anatomia, przede wszystkim tkanka kostna, to na wzorach tatuaży męskich na rękę tłoki bądź elementy mechaniczne, powiązane z normalnie się prezentującymi mięśniami oraz ścięgnami.

Obraz
© Facebook.com | Maniac Tattoo Studio Tatuażu Lublin,Niepodległe Studio Tatuażu Mokotusz,Slayer Tattoo Studio Tatuażu Lublin
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także