GwiazdyYasmine Bleeth była gwiazdą "Słonecznego Patrolu". Jej metamorfoza szokuje

Yasmine Bleeth była gwiazdą "Słonecznego Patrolu". Jej metamorfoza szokuje

Aktorki z serialu "Słoneczny patrol". Yasmine Bleeth w środku
Aktorki z serialu "Słoneczny patrol". Yasmine Bleeth w środku
Źródło zdjęć: © Getty Images
Katarzyna Pawlicka
10.02.2021 15:05

Największymi gwiazdami serialu "Słoneczny patrol” byli bez wątpienia Pamela Anderson i David Hasselhoff. Jednak produkcja opowiadająca o perypetiach ratowników z Los Angeles, wylansowała także kilka innych gwiazdek. Wśród nich jest Yasmine Bleeth. Jej kariera nie potoczyła się jednak tak, jakby tego chcieli fani.

"Słoneczny patrol” zaczęto emitować w 1989 roku. W Polsce pierwszy odcinek można było zobaczyć pięć lat później. I choć krytycy filmowi załamywali nad produkcją ręce, serial doczekał się dużego i wiernego audytorium. W Polsce stał się symbolem pierwszych lat po transformacji: marzeń o dalekich podróżach, luksusowych produktach i wszystkim, co amerykańskie.

Przed kamerą od dziecka

Urodzona w 1968 roku Yasmine Bleeth wcielała się w serialu w postać ratowniczki Caroline Holden. Pierwszy raz pojawiła się w sezonie czwartym, w 1994 roku. Była wówczas bardzo atrakcyjną brunetką, która błyskawicznie podbiła serca telewidzów.

Yasmine pracowała przed kamerą od szóstego miesiąca życia – grała w reklamach, a gdy miała 12 lat zadebiutowała w filmie ("Hey Babe”). Pracowała także jako modelka, a w wieku 16 lat dostała angaż w pierwszym serialu ("Ryans’s Hope”).

Yasmine Bleeth na planie "Słonecznego patrolu"
Yasmine Bleeth na planie "Słonecznego patrolu"© Getty Images | Fred Duval

Po występach w "Słonecznym patrolu” aktorka trafiła na listę 50 najpiękniejszych osób na świecie magazynu "People”, zagrała także w kilku, niestety nie najlepiej przyjętych, filmach. Choć Bleeth ma dopiero 52 lata, po raz ostatni na ekranie pojawiła się w 2015 roku. Wcześniej natomiast sporadycznie otrzymywała niewielkie role.

Uzależnienie od narkotyków

Ze "Słonecznego patrolu” odeszła po tym, jak w tabloidach pojawiły się informacje, że jest uzależniona od narkotyków. Bleeth nie mogła dogadać się z produkcją i faktycznie wpadła w szpony nałogu.

W 2001 roku aktorkę aresztowano, gdy zjechała samochodem z autostrady na środkowy pas drogi międzystanowej. Była pod wpływem alkoholu, a policja znalazła przy niej kokainę. Dwa lata później przyznała publicznie, że jest uzależniona od narkotyków.

Na odwyku gwiazda poznała Paula Cerrito – właściciela klubu ze striptizem. I choć Yasmine przyznała po latach, że pewnie nie powinna wchodzić w relację w pierwszych tygodniach trzeźwości, para nadal jest małżeństwem. Pobrali się w sierpniu 2002 roku.

Yasmine Bleeth w 2020 roku
Yasmine Bleeth w 2020 roku© East News | Coleman Rayner

Dziś Yasmine Bleeth wygląda zupełnie inaczej niż przed laty, a jej metamorfoza jest dla wielu fanów serialu po prostu szokująca. Aktorka unika rozgłosu i przez większość roku mieszka w Arizonie.